fbpx
Close

EKSKLUSIIVINTERVJUU | Staarajakirjanik Donatas Urbonas: Leedu korvpall on hetkel veidi kriisis

Avatar
-Donatas Urbonas | Foto: Basketnews.com

Nagu korvpalliväljakul on ka seda mängu kajastavas meedias omad superstaarid ning Euroopas ja eriti Balti regioonis on kindlasti üheks selliseks leedulane Donatas Urbonas. Nagu leedulastele tavaks, kasvas ka Urbonas üles, korvpall südames, ning kuna kiiresti saabus teadmine, et temast mängumeest ei tule, leidis ta teise tee tippu.

Urbonas on aastatega loonud endale vägeva kontaktidevõrgustiku, mis lubab tal tihti olla see mees, kes enamiku leedulastega seotud üleminekutest esimesena avalikustab. Järjest enam jõuab Urbonaseni ühena esimestest meediainimestest informatsiooni ka ülejäänud Euroopat puudutavate üleminekute kohta.

2016. aastal Leedu aasta parimaks spordiajakirjanikuks valitud Urbonas on varem ajakirjanikuna töötanud sellistes Leedu portaalides kui Krepšinis.net ja 15min.lt ning alates tänavuse aasta juunist toodab täiskohaga sisu BasketNews.com lehele.

Korvpall24 portaal tegi Urbonasega eksklusiivse intervjuu, kus leedulane rääkis ära loo, kuidas tärkas tema armastus korvpalli vastu ning kuidas ta jõudis spordiajakirjandusse. Loomulikult uurisime töökalt mehelt, kuidas õnnestub tal erinevad uudiskillud tihti esimesena eetrisse paisata ning kui palju tuleb selleks tööd teha.

Samuti mõtestasime lahti, kas klubid peaksid olema info jagamisel avatumad, kuna mida rohkem kuulujutte, kära ja müra korvpalli ümber on, seda kasulikum on see nii alale üldiselt kui ka konkreetsetele klubidele.

Veel uurisime kogenud korvpalliajakirjaniku käest, mida ta arvab Kaunase Žalgirise hetkeseisust, kas klubil mullu olnud rahalised raskused on tõsine probleem ning kas Leedu korvpall üldiselt on mõõnas. Loomulikult küsisime Urbonaselt ka seda, kui palju ta teab Eesti korvpalluritest.

Aga aitab sissejuhatusest ning laseme Donatas Urbonasel endal rääkida, mis mees ta on ja kuidas kõik alguse sai!

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline