fbpx
Close

Eric Schmalz jätkab TalTechis kahe kindla eesmärgiga: lõpetada ülikool ja teha korvpalliplatsil samm edasi

Avatar
-Eric Schmalz | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond jätkas kolmapäeval uue hooaja mängijate avaldamist 20-aastase ja 188 cm pikkuse tagamängija Eric Schmalziga, kelle jaoks saab see olema vaatamata noorusele juba seitsmes ning TalTechis kolmas kõrgliigahooaeg.

Debüüdi Eesti meistriliigas tegi väga terav ja füüsiliselt võimas tagamängija juba hooajal 2014/15 16-aastasena, kui pääses Audentese SG/Noortekoondise särgis ühes kohtumises väljakule ja tõi ka esimesed kaks punkti.

SK Rimi klubis korvpalluriteed alustanud liitus TalTechiga 2018/19 hooajal ning tõi ülikoolitiimi eest oma debüütaastal Eesti-Läti korvpalliliigas 23 mängu ja keskmiselt 11,6 minutiga 4,4 punkti, 1,6 lauapalli ja 0,9 resultatiivset söötu. Lõppenud hooajal noormehe roll kasvas ja vastavad numbrid 24 kohtumisega olid 17,8 minutit, 6,9 punkti, 2,4 lauapalli ja 2,4 söötu.

“Kuna TalTech näitas minu vastu huvi üles juba varakult, siis otsustasin jätkata meeskonnas, kus olen pallinud viimased kaks aastat. Oluliseks faktoriks sai ka asjaolu, et mul läheb ülikoolis kolmas õppeaasta ja soovin ülikool kindlasti järgmisel aastal ära lõpetada. Ükski teine klubi minuga ka ühendust ei võtnud,” selgitas Schmalz Korvpall24.ee portaalile.

Hooaja hakul 21-aastaseks saav tagamees on sellises vanuses, kus tuleb hakata otsustama, kas anda endast maksimum korvpallis ja üritada pürgida edasi nii kõrgele tasemele kui võimalik või hakata enda tööalast karjääri kujundama. Schmalz on selle peale mõelnud.

“Praegu mängin korvpalli kooli kõrvalt, aga tahaksin kindlasti endale võimaluse anda ja proovida olla professionaal ning vaadata, mis sellest siis välja tuleb, kui saab 100 % korvpallile keskenduda. Palju oleneb nüüd järgnevatest aastatest, kas suudan teha sammu edasi. Kui ei suuda, siis kindlasti vaatan ka teisi variante, mis tulevik toob,” lausus Schmalz.

TalTechi meeskond on viimastel hooaegadel olnud paberil üsna tugev, kuid väljakul pole lõpuks suudetud ootusi täita. Üle-eelmisel hooajal tehti Eesti-Läti liigas korralik põhiturniir ning anti play-off’is lahing ka tugevale BK Ogrele. Järgnenud Eesti meistrivõistlustel aga esineti selgelt alla oma võimete, kui kaotati nii poolfinaal- kui pronksiseeria kindlalt. Lõppenud hooajal hoiti koroonaviiruse tulles 14 tiimi hulgas 7 võidu ja 18 kaotusega alles 12. positsiooni.

“Ma päris ei nõustuks sellega, et me pole ootusi täitnud,” jäi Schmalz eriarvamusele. “Minu esimesel hooajal olime paberil tugevad ja suutsime seda ka väljakul tõestada. Tegime väga hea põhihooaja ja oleksime peaagu ka Ogret suutnud veerandfinaalis hammustada. Kahjuks Eesti liiga poolfinaalis ja kolmanda koha mängus meil jõuvarusi enam polnud.”

Tagamees jätkas analüüsi: “Eelmisel aastal oli palju erinevaid detaile, miks meil hooaeg ei õnnestunud. Meil ei õnnestunud hooaja eel korralikku põhja alla teha ja me ei saanud alguses korralikult minema. Hooaeg oli nagu Ameerika mäed ning meile sobival hetkel tõmbas koroonaviirus hooajale kriipsu peale. Selleks, et tänavust hooaega hästi alustada, peame korraliku füüsise alla tegema ja olema meeskonnana ühel lainepikkusel, et kõik treeneri juhtnöörid oleksid selged ning mõistaksime üksteist väljakul võimalikult hästi.”

Hiljuti peetud Balti keti korvpalliturniiril tegi 23-aastasena Eesti koondises debüüdi Schmalzist paar aastat vanem mängujuht Siim-Markus Post, kes tippkorvpalli mõistes lühemat kasvu ning kes korvab selle kiiruse ja hea füüsisega. Kas Schmalz võtab temale sarnase mängija pääsemist rahvusmeeskonda kui head näidet, et kõva tööga oleks võimalik oluliselt kõrgemal tasemel mängida?

“Jaa, absoluutselt! Post on väga hea näide, kuidas töökuse ja suure tahtejõuga võivad lühemad mängumehed koondise tasemele jõuda ja väga head korvpalli näidata. Siimu üle on mul väga hea meel, et ta on mänginud ennast Eesti parimate mängujuhtide sekka. Eks mul on koondise tasemeni veel minna, aga kindlasti töötan edasi ja püssi veel põõsasse ei viska,” lõpetas Schmalz väga positiivse sõnumiga.

scroll to top
Inline
Inline