Eric Schmalz juhtis Tamsalu esiliigas võidule

-Eric Schmalz | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas kohtusid kolmapäeval Tamsalu Los Toros/TalTech (4-4) ja Tartu Kalev/Estiko (5-3). Hooaja viienda võidupunkti noppis koduvõistkond Tamsalu numbritega 84:74 (22:15, 20:13, 25:24, 17:22).

Väljakuperemehed võitsid kaks esimest veerandaega 7 punktiliste paremustega ning juhtisid pooajaks 42:28. Kolmandas setis jõudsid tartlased korraks kaheksa punkti kaugusele (40:48), kuid tugeva lõpu teinud Tamsalu läks otsustavale neljandikule vastu turvalises 15-punktilises eduseisus. Kui mängida jäi 5:56, viis Risto Puuri kolmene kodumeeskonna 70:56 juhtima. Külalised tegid järgneva kahe minutiga 14:1 vahespurdi ning jõudsid Jano Kuntsi kolmesest Tamsalust vaid punkti kaugusele (70:71). Otsustavatel minutitel olid Los Torose mängumehed kindlamad, lõpetades kohtumise 13:4 spurdiga. Võrdsete statistiliste näitajatega mängus sai kodumeeskond tänu paremusele ründelauas (12:7) ja vaheltlõigetes (11:8) rohkem pealeviskeid (75:62), kust saadi ka vajalikud lisapunktid.

Tamsalu võitu andis suurima panuse Eric Schmalz 20 punkti ja 4 sööduga. Arthur-Herman Entsik lisas 13 silma ja 6 lauapalli, Joonas Sein tõi 15 minutiga 12 punkti. Võrdselt 9 silma kogusid Risto Puur (6 söötu, 4 vaheltlõiget), Raiko Orumaa (8 lauapalli, 4 söötu) ja Aleksander Oliver Hint.

Seitsme mehega pealinna sõitnud tartlaste suurim korvikütt oli Marten Järvik, kes viskas 22 punkti, hankis 7 lauapalli ja tegi 4 vaheltlõiget. Joosep Kivimäe arvele jäi 19 silma (visked väljakult 8/11) ning 6 lauapalli. Jano Kunts (5 lauapalli, 7 söötu) ning Taavi Leetus (6 lauapalli, 6 söötu) tõid kumbki 11 punkti.

Mõlemad meeskonnad on 9 mänguga kogunud 5 võitu, millega hõivavad viienda ja kuuenda tabelirea.