Euroliiga rongi alla jäänud BC Kalev/Cramo viskas Zeniidi vastu 51 punkti

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval võttis BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas vastu liidri ja ka Euroliigas head hooaega tegeva Peterburi Zeniidi. Eesti esiklubi pidi tunnistama selle hooaja suurimat kaotust numbritega 51:87 (8:22, 15:18, 13:28, 15:19).

Cramo tüüril Roberts Štehlmahersil oli võrreldes eelmise kohtumisega kaks olulist lüli juures (Marcus Keene ja Kregor Hermet), ent eemale jäi Avtodori vastu resultatiivseimaks kerkinud Chavaughn Lewis.

Avaveerandil lämmatas Euroliigas hetkel koguni neljandat kohta hoidev Zeniit agressiivse ja liikuva kaitsega edukalt kalevlaste rünnakuüritused, kui kuue ja poole minuti järel näitas tabloo kodumeeskonna 2:17 kaotusseisu. Esimese kümne minutiga jäi Cramo kontosse 8 punkti, 7 pallikaotust ja vaid 10 sooritatud pealeviset.

Teisel mänguperioodil hoidsid külalised vahet ning poolajaks juhtis Zeniit 40:23. Kalev tabas kolm kaugviset, kuid terve poolaja jooksul ei suudetud teenida ühtegi vabaviset.

Kohtumise teine poolaeg mängu pööret ei toonud ning igas elemendis kalevlasi ületanud Peterburi klubi kindlustas võiduga veelgi Ühisliiga liidripositsiooni.

Cramo resultatiivseim oli Martin Dorbek 13 punktiga. Tanel Kurbas ja Rauno Nurger lisasid 7 silma ning Maurice Kemp (11 lauapalli), Marcus Keene ning Brano Djukanovic tõid 6 punkti.

Zeniidi kasuks viskas Austin Hollins 14 punkti. Kaksikduubli sa kirja Will Thomas (11 punkti, 10 lauapalli).

Pühapäeval, 24.01, kohtub Kalev/Cramo (1-8) võõrsil Minski Tsmokiga (2-9), kelle vastu saadi detsembris hooaja seni ainuke võit.