Heiko Rannula ootab tihedat konkurentsi: pakke tuleb tänavusel hooajal vähem

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teenis kolmapäeval kodusaalis Paf Eesti-Läti korvpalliliigas teise võidu, kui Tartu Ülikool/Maks & Mooritsa vastu domineeriti kogu kohtumist ning võeti lõpuks 76:62 võit. Peatreener Heiko Rannula jaoks jäi siiski kripeldama 13:24 ära antud viimane veerand, kuid üldiselt suutsid mehed tema mänguplaanist kinni pidada.

Kuigi esimestes voorudes on Tartu võitnud Tallinna Kalevit 27 punktiga ja saanud ise nüüd suurelt Pärnu Sadamalt lüüa, siis Korvpall24.ee portaalile intervjuu andnud Rannula ei usu, et sel hooajal väga palju ühepoolseid kohtumisi Eesti tiimide vahel tuleb. Tema arvates peituvad Pärnu tugevused hetkel kaitsemängus, kuid rünnakul on noorel tiimil veel kõvasti arenguruumi.

Will Rayman viskas Tallinna Kalevi vastu 34 punkti, täna kõigest 7. Kui palju Sa pidid Tartu eelmise mängu videot edasi-tagasi kerima, et kaitseplaan paika panna?

Esiteks, me ju mängisime nendega hooaja eel ka. Piisas ühest korrast (video) vaatamisest, et aru saada, et Raymanil oli eelmises mängus lubatud väga palju vabadust. Ta sai kergelt viskele ja ameeriklastega on ikka nii, et kui kindluse kätte saavad, siis panevad rasked visked ka ära. Selge see, et me valmistusime, aga ma ei ütle, et mingid unetud ööd oleks olnud sellepärast.

Aga tundus, et plaan töötas 100-protsendiliselt? Või hakkas kuskilt mujalt kärisema?

Eks alati on mingeid asju, millega rahul pole, aga suures pildist teadsin, et mul on mängijad olemas, kes ameeriklastega hakkama saavad. (Mihkel) Kirves ja Linards (Jaunzems)… sellepärast ma alustasingi veidi lühema eesliiniga, et Raymanil vähem ruumi oleks. Saime hakkama.

Samas, see lühem eesliin domineeris Tartu vastu täielikult. Kolmesekundialast visatud punktide arvestuses olite 48:20 üle.

Ilmselgelt, kui Lauris (Blaus) mängu tuli, siis peabki eelis olema. Tartul sellisel tasemel tsentrit praegu vastu panna pole. Meil on olnud seni probleeme palli õigel ajal korvi alla toimetamisega. Täna saime veidi paremini hakkama. Lõpus oli 29 söötu ja pall liikus palju paremini. Aga viimane veerand jäi ikka kripeldama.

Viimasel veerandil juba paarikümne sekundi järel võtsid esimese minutilise vaheaja. Mis teil seal juhtus?

Tahad küll noortele mänguaega leida, aga nii halvasti ei saa veerandit alustada. See on kõigile arusaadav, et kui oled kolm veerandit istunud, siis mängu tulles pole lihtne. Aga sa ei alusta pallikaotuse ja kahe veaga. Hoia esmalt asjad nii ära, et sa ei eksi ja siis võtad ette. Külmast peast ei hakka tsenter põrgatama kaheksa meetri peal. Lihtsad asjad, aga tuleb meelde tuletada.

Sinu silme läbi vaadates mida see tähendab, et Tartu ühel päeval võidab Tallinna Kalevit 30 punktiga ja siis kaotab teile 20 punktiga. Miks sellised 50-punktilised kõikumised tulevad?

Meie pole Tallinna Kaleviga veel mänginud, aga arvan, et meeskondade stiilid on erinevad. Meie oleme pigem kaitsest lähtuv tiim. Tartu on agressiivne ja tahab joosta. Kui sa neil joosta ei lase, jõuad nendega kaasa joosta või isegi kiiremini joosta, siis on neil keeruline. Nad said Kalevi vastu 20-30 punkti kiirrünnakutest pluss viskasid ka hästi. Siin ei saa kindlasti võrdusmärki panna, et me peaks nüüd Kalevit 50 punktiga võitma. Iga mäng on erinev ja Kalev võib-olla läks Tartut liiga kergelt võtma, aga seda mina ei oska täpsemalt kommenteerida.

Pärnu on nüüd liigat kahe võiduga alustanud. Kas nende paari mängu pealt annab juba mingeid järeldusi ka juba teha või on veel liiga vara?

Muidugi on vara. Lõpuks on Raplas, Kalevis ja isegi Rakveres täiesti korralikud mängumehed. Kindlasti hakkab asju juhtuma. Lihtsalt endal tuleb hästi valmistuda. Publikul on ka kindlasti väga põnev. Arvan, et selliseid pakke tuleb tänavusel hooajal vähem.

Tundub, et Sul Pärnus on korralik valik mängumehi olemas? Tartu vastu kasutasid 12 meest, aga tihedamates kohtumistes sellise kümnese rotatsiooni võid ju vabalt platsile saata?

No jah, aga meil on omad probleemid. Mängisime TalTechiga järjest kolm kohtumist ja keskmine skoor oli alla 70. Rünnakul on kindlasti arenguruumi kõvasti. Meil on rünnakul omad tugevused ja ka nõrkused, millest me pole veel täpselt jagu saanud. Nagu olen igal pool öelnud, siis meil on noor tagaliin ja see võtab veidi rohkem aega. Kuu või kahe pärast, kui me püsime terved, oleme ka rünnakul veidi paremad.

Ehk siis treeningul on, millega tegeleda?

Oi, absoluutselt (Naerab.)! Kellel poleks?

Loe ka: Ambitsioonikas Robert Valge Pärnu Sadamast: meil on väga kõva sats