fbpx
Close

Henri Ausmaa: harrastuskorvpall on alaliidu jaoks väga oluliseks tugisambaks

-Henri Ausmaa | Foto: Ekraanitõmmis

Septembri viimasel laupäeval hooaega pidulikult alustanud Optibet Tallinna Rahvaliigale tuli oma õnnistust kaasa andma ka Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa. Ise kunagi Eesti mõistes kõrgel tasemel korvpalli mänginud mees kinnitas, et harrastajad on üheks oluliseks osaks kogu meie korvpallimaastikul.

“Ma jälgisin neid mänge siin ja nagu alati, siis amatöörkorvpall on täis väga suurt hasarti ja võitlust. Nii et väga head muljed on jäänud,” kommenteeris Ausmaa avapäeva sündmusi Korvpall24.ee portaalile.

Korvpalliliidu esindajana kinnitas Ausmaa, et harrastuskorvpallurid on alaliidu silmis väga olulised: “Nad on meie jaoks üheks väga oluliseks tugisambaks. Nemad on kõige suuremad korvpallifännid, nad on korvpalli toetajad ja tihtipeale just nende võsukesed satuvad korvpalli mängima. Sealt tulevad meile uued koondislased, seega on see väga tähtis meie jaoks.”

“Me oleme selle aasta jooksul teinud korvpallis päris suure kaardistuse ja võib tõdeda, et korvpalli harrastajate arv on läbi aastakümnete püsinud ühtlaselt kõrge ja suhteliselt samal tasemel. Erinevus on sarjades, mis amatööridele on korraldatud. Sarju on palju ja korvpalli mängib umbes 10 000 inimest igal aastal,” selgitas Korvpalliliidu esindaja.

Ise omal ajal ka meistriliigatasemel korvpalli mänginud Ausmaa soovis harrastuskorvpalluritele hooajaks kaasa anda ka omapoolse sõnumi: “Eelkõige soovin ma neile, et nad püsiksid kogu hooaja terved ja tunneksid rõõmu igast mängust.”

Optibet Tallinna Rahvaliiga mängud jätkuvas Sõle Spordikeskuses juba sel pühapäeval, 7. oktoobril, kui peetakse järjekordsed kuus mängu. Ajakava ja tulemused leiab Rahvaliiga ametlikult veebilehelt Rahvaliiga.ee.

scroll to top