fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo avab Ühisliiga hooaja vigastustest räsitud Nižni Novgorodi vastu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi alustab sel nädalavahetusel oma 10. hooaega VTB Ühisliigas. Eesti esindusklubi avavastaseks on Nižni Novgorod, kellega kohtutakse pühapäeval võõrsil Eesti aja järgi kell 17.00. Mängust teeb otseülekande Kanal 12.

Kalevi edukaim Ühisliiga hooaeg pärineb nelja aasta tagant (2014/15), kui Scott Machado ja Frank Elegari vedamisel teeniti 13 võidu ja 17 kaotusega üheksas koht. Möödunud hooajal, mille keskel võttis Alar Varrakult peatreeneri ameti üle tänaseni Kalevit juhendav Donaldas Kairys, saadi idaliigas 6 võitu ja 18 kaotust. Tasavägises liigatabelis tähendas see 13. kohta, seejuures kaks võitu enam võtnud Riia VEF pääses ainsa mitte-Venemaa klubina kaheksa parema hulka.

Võrreldes eelmise hooajaga on liigas osalevate meeskondade seas toimunud üks muudatus. Lisaks üheksale Venemaa ning ühele Eesti, Läti, Kasahstani ja Valgevene klubile lööb tänavu sarjas kaasa ka Poola kevadine 4. klubi Zielona Gora.

Kalevi mullusest koosseisust on säilinud pool ehk kuus mängijat. Neist resultatiivseim oli mullu serblane Branko Mirkovic, kes viskas keskmiselt 13 punkti mängus. Kui Kalevi eakaim mängija, reedel 36. sünnipäeva tähistav Mirkovic alustab Ühisliigas kuuendat hooaega, siis üks kalevlane, Martin Dorbek, mängib idaliigas juba seitsmendat aastat. Ühisliiga debüüdi teevad pühapäeval leegionärid Ivan Almeida, Chavaughn Lewis, Reggie Lynch ja Landen Lucas.

Kalev ja Nižni Novgorod on Ühisliigas varasemalt kohtunud 12 korral. Kalevi ainus võit pärineb 2015. aasta veebruarist, kui koduväljakul oldi vastasest parem numbritega 110:76. Mullu sai Kalev võõrsil Nižni käest 85:103 kaotuse, kodus jäädi kehva viimase veerandi ja Stevan Jelovaci rekordilise 49 punkti tõttu alla 97:103. Nižni lõpetas hooaja seitsmendana.

Nižnist on kahe hooaja vahel lahkunud kõik kolm mullust leegionäri, nende hulgas ka Bambergi Kristian Kullamäe klubikaaslaseks siirdunud Jelovac. Asemele on toodud võõrsilt kolm ameeriklast, üks rootslane ja üks montenegrolane. Lisandujatest tuntuim on siinsete korvpallisõprade jaoks ilmselt Rootsi koondise liider ja mullune Minski Tsmoki põhimees, ääremängija Christopher Czerapowicz.

Erinevalt Kalevist lülitus Nižni Novgorodi hooaeg täistuuridele mitu nädalat tagasi. Zoran Lukici hoolealused löövad nimelt ainsa Venemaa klubina kaasa Meistrite liigas, kus võistkond pidi mänge alustama juba esimesest eelringist (samal põhjusel loobus tänavu Kalev teatavasti sarjast). Avaringis võideti kahe mängu kokkuvõttes 44 punktiga Portot, teises ringis oldi 9 punktiga üle Thessaloniki Arisest. Kolmandas ja otsustavas eelringis võideti tšehhide Padubicet kokkuvõttes 36 punktiga.

Pühapäevast mängu silmas pidades on oluline märkida, et Nižni mängis mõlemad kolmanda vooru kohtumised käimasoleval nädalal. Tšehhi kolmandat klubi võideti esmalt esmaspäeval kodus 92:84 ja seejärel neljapäeval võõrsil 85:57. Viimati olid Nižni resultatiivsemad Artjom Komolov 14 ja Kendrick Perry 13 punktiga. Kolm eeldatavat põhimeest – Czerapowicz, Pavel Antipov ja Ivan Strebkov – on aga eemal vigastusega ja ei mängi tõenäoliselt ka Kalevi vastu.

Kuigi kodumeeskonnal on vigastustega probleeme, siis Optibeti spordiennustuses on Nižni Novgorod kindel soosik. Nende võidukoefitsient on 1,22, Kalevil aga 4,01. Kellel Kalevisse ja nende seni hästi kulgenud hooaja algusse usku jagub, võiks visata pilgu peale händikäpi võimalustele. Näiteks kui Kalev suudab üksnes mängus püsida ja kaotab vähem kui 6,5 punktiga, siis võib oma raha tagasi teenida 2,23 kordselt.

Ühisliigas osalevad meeskonnad (sulgudes riik ja peatreener):

Moskva CSKA (Venemaa, Dimitris Itoudis)
Moskva oblasti Himki (Venemaa, Georgios Bartzokas)
Peterburi Zeniit (Venemaa, Vassili Karasjov)
Kaasani Unics (Venemaa, Dimitrios Priftis)
Krasnodari Lokomotiiv-Kuban (Venemaa, Saša Obradovic)
Saraatovi Avtodor (Venemaa, Sergei Mokin)
Nižni Novgorod (Venemaa, Zoran Lukic)
Riia VEF (Läti, Janis Gailitis)
Minski Tsmoki (Valgevene, Aleksandr Krutikov)
Astana (Kasahstan, Emil Rajkovikj)
Permi Parma (Venemaa, Nikolajs Mazurs)
Kalev/Cramo (Eesti, Donaldas Kairys)
Krasnojarski Jenissei (Venemaa, Oleg Okulov)
Zielona Gora (Poola, Igor Jovovic)

scroll to top