fbpx
Close

Hispaanias hästi alustanud Jaan Puidet: kaitses usaldatakse mulle vastaste kõige ohtlikumaid mehi

Avatar
-Jaan Puidet | Foto: Carramimbre CBC Valladolid Facebook

Eelmise aasta lõpus TalTechi korvpallimeeskonnast Hispaania esiliigasse Real Valladolidi meeskonda siirdunud Jaan Puidet on uues klubis hästi sisse elanud ja väheste mängudega juba korraliku märgi maha jätnud. 29-aastane ja 191 cm pikkune Puidet rääkis senistest kogemustest viimatises “Mängumehed” podcasti episoodis.

Teatavasti oli ühe mehe õnnetus teise mehe õnn ning Puidet palgati poole hooaja pealt LEB Goldi tiimi seetõttu, et Eesti koondise tagamees Martin Paasoja vigastas raskelt põlve ning tema hooaeg sai enneaegselt läbi. “Asjaolu, et Paasoja juba siin ees ootas, aitas minu sisseelamisele palju kaasa. Elan koos Paasoja ja ühe ameeriklasega kolmekesi viietoalises korteris,” rääkis Puidet.

“Suvel eelistasid nad Paasojat (minule), see oli klubi otsus,” sõnas Puidet lisaks ja jätkas: “Olen ülimalt rahul, et siia tulin ja olen suures plaanis ka senistes mängudes õnnestunud.” Puidet on seni kaasa teinud neljas liigamängus ja kogunud keskmiselt 25 minutit, 9,8 punkti, 3 lauapalli ja 1,5 söötu. Real Valladolid on väga tihedas liigatabelis kogunud seni 4 võitu ja 5 kaotust.

Liiga iseloomustuseks jagus Puidetil vaid kiidusõnu: “Igas Hispaania esiliiga meeskonnas on vähemalt kümme tasemel mängijat, kes oleks ka Eesti liigas mängumehed. 30-minutilist rassimist mängus siin väga ette ei tule, kuna keha lihtsalt ei pea sellele vastu. Tempo on kõva ja Eesti liigaga võrreldes on siin mäng palju füüsilisem. Kui siin satud mõne üle kahemeetrise mängijaga korvi all kaitses vastakuti, siis pole suurt midagi teha, mehed on gabariitidelt lihtsalt nii palju suuremad.”

Puidet jätkas: “Minuga ollakse praegu rahul ja hetkeseisuga jään siia kindlasti vähemalt hooaja lõpuni. Põhiliselt mängin “kahe” või “kolme” positsioonil ning kaitses usaldatakse mulle vastaste kõige ohtlikumaid mehi, aga kui vabaks jään, siis tuleb ka peale panna.”

Loomulikult hoiab eestlane endiselt silma peal ka kodusel korvpallil ning on väga rahul, et hooaja alguses raskustes olnud TalTech on praeguseks oluliselt parema mängurütmi leidnud: “Mul on väga hea meel, et TalTech on hakanud võitma, siiski minu pikaaegne koduklubi.”

Kuula “Mängumeeste” podcasti 19. osa:

scroll to top
Inline
Inline