Veideman tegi resultatiivse mängu, kuid ei suutnud Rostocki kaotusest päästa

-Rain Veideman | Foto: Sylvia Funk/Rostock Seawolves

Eesti koondise tagamängija Rain Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves sai Saksamaa esiliigas kirja kaotuse, kui võõrsil jäädi 76:82 alla Kirchheimi Knightsile.

Rostocki tabas mängu alguses valus tagasilöök, kui esimesel veerandil sai vigastada nende skooriliider Behnam Yakhchali. Avaveerandi järel oli seis veel viigis 22:22, kuid seejärel haaras juhtohjad Kirchheim. Poolajavileks oli Rostock taga 34:38 ja kolmanda veerandaja lõpuks 56:61.

Veideman alustas kohtumist pingilt, kuid sai lõpuks mänguaega peaaegu 28 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 18 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/3, vabavisked 10/12). Eestlase arvele kogunes veel neli lauapalli, kaks resultatiivset söötu, kuus pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Veidemanist rohkem punkte viskas Rostocki poolel vaid Brad Loesing, kelle arvele kogunes 19 silma. Kirchheimi skooriliider Kyle Leufroy viskas 25 punkti.

Rostocki peatreeneritoolil istus legendaarse Dirk Bauermanni asemel teist kohtumist järjest tema abiline Christian Held. Bauermann, keda tabas pimesoolepõletik, jääb eemale ka pühapäevasest liigamängust Tübingeni vastu.

Veidemani koduklubi jaoks oli tegemist kolmanda kaotusega 10 võidu kõrval. Liigatabelis hoiab Rostock 20 punktiga jätkuvalt esikohta. Nende lähimal jälitajal Jenal on 16 punkti, kuid nad on pidanud kolm mängu vähem. Kirchheim tõusis nüüd neljandale kohale, olles 14 mänguga kogunud 14 punkti.