Lõpusekundite vise kukutas Erkmaa klubi konkurentsist, välja langes ka Miti meeskond

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas Serie A2 play-off mängudele jõudnud Eesti korvpallurite koduklubid langesid konkurentsist välja.

Kuldses grupis sai ülivalusa kaotuse Hugo Erkmaa tööandja Trapani, kes jäi kodusaalis alla Udinele 83:84 (24:24, 17:19, 21:15, 21:26). Seejuures tabasid vastased võidukorvi vaid kaks sekundit enne normaalaja lõppu. Kogu seeria kaotati mängudega 1:3.

Kohtumist pingilt alustanud Erkmaa pääses platsile viieks minutiks, mille jooksul eksis ühel kahepunktiviskel, hankis ühe lauapalli, andis ühe korvisöödu ning tegi ühe isikliku vea.

Arnold Miti leivaisa Chieti Basket 1974 kaotas samas grupis kodus Scafati Basketile 57:76 (16:26, 17:21, 15:10, 9:19). Ka see seeria lõppes 1:3.

Pingilt mängu sekkunud Mitt sai väljakule kaheks minutiks ning ühtegi pealeviset ei teinud. Protokolli kogunes vaid kaks isiklikku viga.

Itaalia esiliigas mängivate eestlaste jaoks on hooaeg sellega lõppenud. Juba varem olid konkurentsist pudenenud Rain Veidemani ja Joonas Riismaa koduklubid, Mikk Jurkatamme meeskond jäi esimesena play-off’i ukse taha.

Play-off mängudele jõudsid põhihooaja 16 paremat meeskonda, kes jaotati kahte kaheksaliikmelisse gruppi (kuldne ja hõbedane). Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks hooajaks Itaalia kõrgliigasse.