Mantova jäi play-off’is raskesse seisu, Veidemanilt kahekohaline punktisumma

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Eesti koondislase Rain Veidemani koduklubi Mantova Stings kaotas Itaalia esiliiga hõbedase grupi veerandfinaalseerias ka teise mängu, jäädes Torino Basketile võõrsil alla 56:84 (13:19, 13:19, 17:18, 13:28).

Tasavägist mängu jätkus kuni teise veerandi keskpaigani. Poolajavileks oli Mantova taga juba 26:38 ega suutnud enam Torinole ohtlikuks saada.

Algviisikusse kuulunud Veideman viibis väljakul 28 minutit ning viskas selle ajaga 10 silma (kahesed 2/3, kolmesed 0/3, vabavisked 6/6), olles üks kolmest Mantova mängijast, kes jõudis kahekohalise punktisummani. Lisaks kogunes eestlase arvele kolm resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Mantova resultatiivseim oli Mario Ghersetti 14 silma ja kaheksa lauapalliga, Veidemaniga võrdselt 10 punkti viskas Marco Ceron. Võitjate parimana kogus Kruize Pinkins 24 punkti ja seitse lauapalli.

Mantova on nüüd veerandfinaalseerias 0:2 kaotusseisus. Kolme võiduni peetava seeria kolmas mäng toimub neljapäeval Mantova koduväljakul.

Itaalia esiliiga play-off mängudes osalevad põhihooaja 16 paremat meeskonda, kes on jaotatud kahte kaheksaliikmelisse gruppi (kuldne ja hõbedane). Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks hooajaks Itaalia kõrgliigasse.