Kotsari heast mängust ei piisanud ja Hamburg kaotas veerandfinaalseeria kuivalt

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers kaotas Saksamaa meistrivõistluste veerandfinaalseeria kolmandas kohtumises Berliini Albale 73:85 (16:30, 19:18, 19:14, 19:23) ning langes konkurentsist.

200-pealise kodupubliku ees mänginud Hamburg suutis vastastega sammu pidada vaid kuus minutit, seejärel läksid tiitlikaitsjad oma teed. Pikale pausile mindi Hamburgi 35:48 kaotusseisus. Teisel poolajal vahe küll vähenes, kuid külalismeeskond ei andnud siiski ohje käest ning kuuest punktist lähemale Hamburg enam ei pääsenud.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul ligi 33 minutit ning viskas 17 punkti (kahesed 7/14, vabavisked 3/3), olles kogu mängu resultatiivseim koos Zac Cuthbertsoniga. Kotsar võttis meeskonna parimana maha ka üheksa lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ja sooritas kaks isiklikku viga.

Berliini Alba parimad skooritegijad olid Simone Fontecchio ja Maodo Lo, kes mõlemad kogusid 14 punkti.

Kolme võiduni peetud veerandfinaalseeria esimese kohtumise kaotas Hamburgi meeskond Berliinis 59:82 ja teise 83:95.

211 cm pikkune Kotsar tegi sel hooajal Hamburgi ridades kaasa 36 kohtumises, neist kõik algviisikus alustades. Keskmiselt kogus ta neis 14,8 punkti, 6,6 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu, olles oma meeskonna parim korvikütt ja lauavõitleja.