Mait Petersoni koduklubi edenes puhaste paberitega poolfinaali

-Mait Peterson | Foto: Fortitudo Agrigento Facebook

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) jõuti eelmise nädalaga lõpule veerandfinaalidega. Eestlaste koduklubidest ainsana kohamängudele jõudnud Mait Petersoni leivaisa Moncada alistas kolmel korral Cesena Tigersi ning pääses esimeses play-offi grupis nelja tugevama hulka.

Kolme võiduni peetavates veerandfinaalides ei suutnud A-vahegrupist 7. paigutusega kohamängudele jõudnud Cesena favoriiti üllatada, kaotades võõrsil 76:87 ja 70:78 ning kodus madalaskoorilises kohtumises 55:67.

Mait Peterson toetas meeskonda enim avamängus, kui kogus 18 minutiga 8 punkti (vabavisked 6/7), 4 lauapalli ja ühe vaheltlõike. Teises kohtumises ei õnnestunud eestlasest keskmängijal 5 mänguminuti jooksul positiivseid näitajaid protokolli saada ning piirdus kahe isikliku vea, ühe möödaviske ning pallikaotusega. Seeria viimaseks jäänud mängus sai Peterson 10 minutiga kirja 2 punkti ja 2 lauapalli.

Moncada ridades olid seeria resultatiivseimad Alessandro Grande 19,3  ja Andrea Saccaggi 16,3 punktiga. Albano Chiarastella kogus nii 10,3 punkti kui ka lauapalli.

Poolfinaalis ootab Moncadat A-vahegrupi kolmas meeskond Omegna, kes oli mängudega 3:1 (79:71, 78:82, 66:65, 68:65) üle Crema meeskonnast. Seeria avakohtumine peetakse pühapäeval, 30. mail, Moncada kodusaalis.