Peterson jätkab võitlust teise liiga koha eest, Koršunovi koduklubi langes aste madalamale

-Mait Peterson | Foto: Fortitudo Agrigento Facebook

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) lõppesid nädala keskel poolfinaalid ning tabeli alumises otsas jõuti lõpule väljalangemismängudega. Mait Petersoni koduklubi Moncada alistas otsustavas viiendas kohtumises Omegna ning pääses heitlema finaali ehk õiguse eest uuel hooajal tõusta A2-liigasse. Kirill Koršunovi leivaisa Cecina kaotas viiemängulise lahingu järel Ozzanole ning langes tulevaks hooajaks Serie C liigasse.

Veerandfinaali puhaste paberitega läbinud Moncada alustas ka poolfinaalseeriat edukalt, võites mõlemad kodumängud (79:67 ja 66:63), kuid ei suutnud võõrsil seeriale punkti panna. Kolmanda mängu lõpusekunditel jõudsid külalised kahe punkti kaugusele, ent kaotati 82:86 ning seejärel kindlamalt ka neljas mäng 60:74. Otsustavas kohtumises vedasid Giovanni Veronesi 28 punkti Moncada siiski 79:66 võiduni, seejuures võideti viimane veerandaeg tulemusega 24:12.

Kui veerandfinaalis usaldas peatreener Michele Catalani eestlasest keskmängijale keskmiselt 11 minutit, siis poolfinaalis käis Mait Peterson väljakul kolmes kohtumises, kogudes 6 minutiga 0,7 punkti (visked 1/1) ja 1,7 lauapalli.

Finaalis läheb Moncada vastamisi Chiusi San Giobbe Umana meeskonnaga, kes poolfinaalis alistas San Miniato mängudega 3:0. Koduväljakueelist omava Chiusi ja Moncada vaheline avamäng toimub täna, kohaliku aja järgi kell 18. Kolme võiduni peetava seeria võitja võib selguda varasemalt 18.06, kuid hiljemalt 23.06.

Kirill Koršunovil ja Cecinal on tänasega seljataga play-out seeria Ozzano meeskonnaga, kus kaotaja langeb järgmisel hooajal aste madalamale, Serie C liigasse. Koduväljakueelise saanud Cecina võitis küll avamängu 69:65, ent kaotas kaks järgmist kindlalt 46:67 ja 54:82. Neljandas mängus õnnestus Cecinal võõrsil 69:67 võiduga nö matšpall tõrjuda ja tuua seeria tagasi koju, kuid 74:82 kaotusega ei suudetud kolmandasse liigasse püsima jääda.

Seeria jooksul üha paremasse hoogu sattunud Kirill Koršunov kogus viie mänguga keskmiselt 21,2 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti, hankis 2,8 lauapalli ning jagas ühe korvisöödu. Parimaks kujunes just seeria otsustav mäng, milles eestlasest mängumees viskas 100%-lise tabavuse juures 15 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/3, vabavisked 4/4), noppis 3 lauapalli, jagas 2 korvisöötu ning panustas korra nii vaheltlõike kui viskeblokeeringuga.