Mehiselt mänguminuteid teeninud Koršunov kogus kahekohalise punktisumma, Petersoni hooaeg jätkub play-offis

-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel mängiti Itaalia kolmandas liigas (Serie B) 8. vooru kohtumisi. Võidud said kirja Moncada (Mait Peterson) ja Mestre (Kaspar Kitsing), Cecina ja Kirill Koršunov pidid koduväljakul vastu võtma kaotuse.

B-vahegrupis kindlustas koduväljakueelist omanud Moncada 88:69 (27:23, 22:12, 15:20, 24:14) võiduga Varese üle teist positsiooni. Lauas domineerinud (43:28) ja 12 kaugviset tabanud väljakuperemehed panid võidule aluse tugeva teise ja neljanda veerandajaga.

Vahetusest sekkunud Mait Peterson viskas 15 minutiga 6 punkti (kahesed 3/5), hankis 4 lauapalli ja blokeeris ühe pealeviske. Eestlasest keskmängija tegi ka ühe pallikaotuse ning kolm isiklikku viga. Giovanni Veronesi kogus üleplatsimehena 28 punkti, Andrea Saccaggi lisas 19 silma. Varese mängu vedasid Marco Allegretti ja Matteo Maruca vastavalt 23 ja 20 punktiga.

Cecina jäi A-vahegrupis tasavägise heitluse järel 65:70 (12:18, 24:15, 19:16, 10:21) alla teisel tabelireal paiknevale Riminile. Kohtumise 8:0 spurdiga lõpetanud külalised hoidsid kodumeeskonna viimasel veerandajal 10 punkti peal ning sundisid Cecina pallureid koguni 24 korda mänguvahendit kaotama.

Hooaja kõrgeimad 34 mänguminutit teeninud Kirill Koršunov viskas 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/4), noppis 4 lauapalli ning jagas ühe korvisöödu. Statistikasse läksid kirja ka 3 isiklikku viga ja 4 pallikaotust. Obinna Nwokoye ja Saverio Bartoli tõid Cesina parimatena 11 silma, Alessandro Ceparano tõi 10 punkti. Rimini resultatiivseimateks tõusid Alexander Simoncelli 18 ja Giorgio Broglia 17 punktiga.

Mestre alistas võõrsil C-vahegrupi kuuenda Ancona 73:58 (12:18, 19:11, 19:10, 23:19). Kohtumise jooksul vaid ühe ründelaua noppinud Mestre teenis 15 punkti enam kaugvisetest (10 vs 5), kaheseid ning vabaviskeid tabati seejuures võrdselt.

Filippo Fazioli tõi Mestre kasuks 22 punkti. Niccolo Rinaldi ja Marco Lazzaro lisasid vastavalt 12 ja 11 silma. Kaspar Kitsingu nime mänguprotokollis ei olnud. Gianmarco Leggio tõi Ancona särgis 15 punkti.

Moncada on B-vahegrupis kindlustanud pääsu kohamängudele, Cecina ja Mestre enda vahegrupis kaheksa parema hulka ei jõudnud.