fbpx
Close

Kvaliteedi kolmandalgi korral maksma pannud Kalev/Cramo liikus oodatult finaali

Avatar
-BC Kalev/Cramo – Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas selgus esmaspäeval käimasoleva hooaja esimene finalist, kelleks on oodatult BC Kalev/Cramo. Esimesed kaks poolfinaalmängu Rakvere Tarvas vastu võitnud Kalev/Cramo asus nüüd avaveerandil 24:20 juhtima ja poolajaks oli vahe 18 punkti suurune. Kolmas veerandaeg kulges küll tasavägiselt, kuid otsustavaks neljandikuks oli Rakvere siiski 54:73 taga ja põnevust enam tagasi tuua ei suudetud.

BC Kalev/Cramo – Rakvere Tarvas 91:78 (24:20, 27:13, 22:21, 18:24)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 62% – 47% peale ja lauavõitlus võideti 32:25 (ründelaud 8:7 Rakverele). Korvisööte andis Rakvere rohkem 21:15 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 9:4. Pallikaotuseid kogunes Kalev/Cramol 15, Rakverel 17.

Chavaughn Lewis viskas Kalev/Cramo parimana 20 punkti ja võttis 5 lauapalli. Devin Thomas lisas 19 punkti ja hankis 8 lauapalli ning Rauno Nurger kogus 17 punkti ja 5 lauapalli.

Kristaps Gluditis oli Rakvere resultatiivseim 22 punktiga. Devin Harris järgnes 19 punkti, 6 lauapalli ja 10 korvisööduga ning Tormi Niits sai kirja 9 punkti ja 3 korvisöötu.

“Päris raske seeria oli. Esimene mäng oli kõvasti pusimist ja sinna läks palju energiat. Õnneks Keene tuli tagasi ja saime rotatsiooni juurde. Raske oli, aga arvan, et oleme finaaliks valmis. Leidsime nende nõrgad kohad üles. Suutsime end korvi all maksma panna. Thomas ja Nurger olid väga tublid, realiseerisid kõrge protsendiga viskeid. Mõlemal võistkonnal teisest poolfinaalist (Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas) on omad korvialused jõud olemas. Kui mängime oma mängu ja kui Janis Kaufmanis tuleb tagasi ning Keene saab oma pisivigastusest võitu, siis on hea. Kui läheme alahindama, siis tekib meil raskusi. Lühikese koosseisuga nii hull pole, aga kaheksakesi või üheksakesi on keerulisem, kui seeria läheb pikaks,” rääkis Kalev/Cramo mängumees Martin Dorbek Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Korvpalli Meistriliiga jätkub teisipäeval, 4. mail, kui kolmandas omavahelises poolfinaalmängus võõrustab Pärnu Sadama meeskond Rapla Avis Utilitast. Selle paari võitja astub finaalis Kalev/Cramole vastu, kaotaja hakkab pronksiseerias heitlema Rakverega.

scroll to top
Inline
Inline