Finaalseeria otsustava mänguni viinud Moncadal ja Mait Petersonil jäi triumfist pisut puudu

-Mait Peterson | Foto: Fortitudo Agrigento Facebook

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas selgitati vahetult enne jaanipäeva neli meeskonda, kellel on õigus uuel hooajal registreerida aste kõrgemale ehk A2-liigasse. Mait Petersoni koduklubi Moncada pidas Chiusi Umana San Giobbe meeskonnaga põneva finaalseeria, kus pidi otsustavas viiendas kohtumises vastasele siiski alla vanduma.

Moncada alustas seeriat hästi, võttes võõrsil avamängus 60:56 võidu. Korduskohtumine Chiusi väljakul otsustati teise ja kolmanda veerandajaga, mille kodumeeskond võitis lausa 49:17 ning viigistas 83:49 tulemusega seeria. Moncada võitis kodus esimese mängu 74:64, kuid ei suutnud i-le punkti panna, kaotades neljanda kohtumise 57:69. Otsustavas mängus püsisid veel 6 minutit enne lõpuvilet tablool viiginumbrid, aga Chiusi 7:0 vahespurt osutus määravaks ning numbritega 69:62 pandi hooajale võidukas punkt.

Mait Peterson sai väärt finaaliminuteid esimeses kolmes kohtumises, kogudes ligi 10 minutiga 1,7 punkti ja 1,3 lauapalli. Eestlasest keskmängija teenis enim minuteid just seeria teises mängus, kus 16 minutiga sai kirja 5 punkti, 3 lauapalli, kaks vaheltlõiget ning ühe söödu ja viskeblokeeringu. Play-offi 9 mängu keskmisteks näitajateks kujunesid 9 minutit, 1,9 punkti ja 1,7 lauapalli.

A-liiga pääsme lunastamiseks läks ka teistes finaalpaarides tarvis viit mängu. Piacenza alistas Livorno (otsustav mäng 69:60), Fabriano oli parem Cividalest (69:53) ning Nardo Rosetost (72:60).