Kotsar ja Hamburg said play-off’i avamängus tiitlikaitsjalt kindla kaotuse

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/HMB-Media/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers alustas Saksamaa meistrivõistluste veerandfinaalseeriat kaotusega, kui võõrsil jäädi alla valitsevale meistrile Berliini Albale 59:82 (18:30, 13:18, 8:20, 20:12).

Mäng algas Hamburgi jaoks kohutavalt ning esimese viie minutiga oldi juba 6:20 kaotusseisus. Terve kohtumise jooksul ei suutnudki Hamburg enam võõrustajaid kinni püüda. Poolajavileks olid kaotusnumbrid 31:48 ja kolmanda veerandi lõpuks koguni 39:70.

Kotsar alustas kohtumist algviisikus ning viibis väljakul kauem kui keegi teine – 29 minutit ja 13 sekundit. Selle aja jooksul viskas ta kaheksa punkti (kahesed 3/10, vabavisked 2/2), võttis viis lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi kaks vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske, kuid patustas ka kahe pallikaotusega.

Hamburgi poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani T.J. Shorts, kelle arvele kogunes 11 silma. Sel hooajal ka Euroliigas mänginud Saksamaa pealinnaklubi resultatiivseim oli 19 punkti visanud Maodo Lo.

Põhiturniiril võitis Hamburg mõlemad omavahelised mängud, olles kodus parem 90:75 ja võõrsil 75:68.

Kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria teine kohtumine toimub ülehomme taas Berliinis. Kolmas vastasseis leiab aset esmaspäeval Hamburgi koduväljakul.