Tohutu pettumus: suure osa mänguajast juhtinud Sassari andis lõpusekunditel võidu käest ja hooaeg on läbi

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo pidas neljapäeval Itaalia korvpalli kõrgliiga veerandfinaalseerias võõrsil ära otsustava viienda mängu Veneetsia Umana Reyeri vastu ning vastu tuli võtta valus 91:93 (23:24, 26:12, 28:27, 14:30) kaotus.

Kahepunkti- ja vabaviskeid tabas Veneetsia paremini vastavalt 73,1% – 51,4% (19/26 – 18/35) ning 76,2% – 75,7% (16/21 – 28/37). Kolmepunktivisetel oli Sassari edukam 50,0% – 32,5% (9/18 – 13/40). Lauavõitluse võitis Veneetsia 36:34 (ründelaud 8:5). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 17, vaheltlõikeid tegi enim Veneetsia 6:3. Pallikaotuseid kogunes Veneetsial 9, Sassaril 10.

Kaspar Treier sai mänguaega 1,7 minutit ja punktiarvet ei avanud. Statistikasse läks kirja üks korvisööt ja isiklik viga.

Miro Bilan oli Sassari parim 26 punkti ja 3 lauapalliga. Eimantas Bendzius lisas 16 punkti, 9 lauapalli ja 3 korvisöötu ning Filip Krušlin järgnes 15 punktiga.

Austin Daye oli võitjate resultatiivseim 20 punkti ja 5 lauapalliga. Julyan Stone tõi 16 punkti, 6 lauapalli ja 3 korvisöötu ning Stefano Tonut sai kirja 15 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu. Bruno Cerella nimele jäi 10 punkti ja 3 lauapalli.

Veneetsia hakkab poolfinaalis heitlema põhiturniiri võitja Milano A|X Armani Exchange’iga. Teises poolfinaalis on vastamisi Brindisi Happy Casa ja Bologna Virtus Segafredo.