Hõreda koosseisuga Riia VEF pani neljandal veerandajal TalTechi vastu paremuse maksma

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis vaid kaheksa mängijaga tegutsenud Riia VEF koduplatsil raske võidu TalTechi üle.

Riia VEF – TalTech 86:72 (20:13, 20:27, 20:19, 26:13)

TalTech juhtis mängu esimesed neli ja pool minutit, misjärel tabas Arturs Ausejs kolmepunktiviske ning Steve Zacki lähiviskest läks VEF 12:11 ette. Külalistel lasti järgnevate minutite jooksul vaid kaks punkti visata ja veerandaeg võideti 20:13. VEF jätkas spurti, kui Andris Misters tabas kaks kaugviset, millega olid võõrustajad 26:15 juhtima pääsenud. TalTechil õnnestus Gregor Arbeti ning Jaan Puideti abiga omakorda 6:0 spurt teha, aga vastased hoidsid turvalist vahet. Seisult 38:29 tegi TalTech 9:0, kuid Mistersi vabavisked viisid VEF-i uuesti juhtima. Poolajaks viigistas Oliver Metsalu seisu 40:40 peale.

Puidet viis omad kolmanda veerandaja alustuseks 42:40 ette, aga peagi lätlased taas viigistasid. Vastasseis kulges edasi tasavägiselt ning viimast neljandikku alustati VEF-i 60:59 eduseisust. Mängu murrangulised minutid saabusid peagi, kui kodumeeskond tegi 12:3 spurdi ning asus 72:62 juhtima. Puideti kaugviske toel pääses TalTech korra veel seitsme silma kaugusele, aga VEF vastas 7:0 spurdiga ning ülejäänud aja jooksul võitjas enam kahtlust polnud.

Andris Misters viskas VEF-i kasuks 20 punkti. 15 silma lisas Arturs Ausejs ning Jabril Armon Durham tõi 12 punkti ja 13 korvisöötu. Võrdselt 11 punkti said enda nimele Mareks Mejeris ja Klavs Cavars. Kaksikduubli tegi veel Steve Zack, visates 10 silma ja kogudes 10 lauapalli.

TalTechi parimana tõi Jaan Puidet 20 punkti ja 11 lauapalli. Gregor Arbet lisas 15 ja Toomas Raadik 10 punkti. Sander Viilup ja Oliver Metsalu viskasid võrdselt 8 silma.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 2. veebruaril, kui vastamisi on Tartu Ülikool ja Valmiera Glass VIA, Tallinna Kalev/TLÜ ja Betsafe Jurmala ning BK Ventspils ja BK Ogre.