Optibet Tallinna Rahvaliigas on kahe divisjoni peale näha, et päris paljud meeskonnad kasutavad treenerite abi. Erinevate harrastustiimide juhendamisel on käe külge pannud näiteks sellised legendid nagu Üllar Kerde ja Heino Rebane ning kunagi siia korvpalli mängima tulnud ning oma elu Eestiga sidunud Howard Frier ja Chris Moore.
Eelmises loos Heino Rebase ja Märt Mäesaluga saime teada, et harrastuskorvpallurite juhendamine pole ka nii kogenud treeneritele üldsegi nii lihtne nagu esmapilgul tundub. Sel korral kinnitab sama ka Rahvaliigas BC Connectioni nimelist kooslust abistav Howard Frier, kes treenerina mitmel korral kroonitud Eesti naiste meistriks.
“Ma ütlen ausalt, et Eesti tipptasemel naistega töötada on hea, sest neil on oskused paremad. Olen harjunud, et kui ma näitan midagi, siis nad oskavad kohe teha. Harrastajate probleem meie võistkonnas on algtõdede puudumine ja see teeb raskeks. Kuigi Rahvaliigas pole meie vastastel päris meistriliiga ajalooga mehi, siis paljud on noorena alustanud ja treenerite käe all põhioskused paika saanud,” sõnas kunagi mängijana BC Kalev/Cramo särgis kahel korral Eesti meistriks kroonitud ja korra ka finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnatud mees Korvpall24.ee portaalile.
Frieri sõnul tema põhiülesanne BC Connectioni meeskonna juures ongi algtõdede õpetamine ning endise tippmängija ja kogenud treeneri sõnul on areng olnud silmaga nähtav. Aga kogu protsess võtab veel aega. “Me oleme jõudnud tasemele, kus saame võistkonnana mängida, kuid nüüd peame õppima ka võitma. Nagu tänane mäng näitas, kolm veerandit mängisime väga hästi, kuid neljandal ei vaadatud enam korvi.”
Frier nõustus, et just võitma õppimine ongi tihti kõige keerulisem: “Me anname endast platsil nii palju kui võimalik, selle kohta mul pretensioone pole. Ma tean, et mu mängijad tahavad võita ja annavad endast kõik. Aga võitmine tuleb kogemusega. Muidugi ma ei saa öelda, et ma oleks lõpuni rahul, sest ma tahaks, et mu hoolealused võidaksid ka. Aga olen rahul mängijate panusega väljakul ja usun, et samamoodi edasi liikudes tulevad ka võidud.”
42-aastane korvpallitreener kiitis BC Connectioni mängudel olevat head emotsiooni, kus palluritel on tekkinud tiimitunne, üksteisele elatakse kaasa ning väljakul antakse endast maksimum. Aga Frier loodab veel sel hooajal näha midagi enamat: “Ütlesin neile täna pärast mängu, et see on hea, kui endast väljakul kõik annate, aga mõnikord jääb sellest väheks. Sellisel juhul tuleb mängida targemalt. Aga me töötame edasi.”
Frieri töö BC Connectioni meeskonnaga ei ole üksnes ühesuunaline teadmiste liikumine, sest Rahvaliiga võistkonna treenimine annab juba ka kogenud treenerile veidi teise vaatenurga kogu mängule. “Nagu ütlesin, siis olen harjunud, et mu võistkond algtõdesid juba oskab. Aga praegu pean treenerina hakkama saama olukorras, kus mitmeid oskuseid veel pole. Pean teistmoodi mõtlema, kuidas võistkonda arendada. See pole lihtne töö, aga mul on hea meel, et saan seda teha, kuna tegemist on õppetunniga ka minu jaoks. Ütleme nii, et tulemuse poolest tuleb mul hetkel veel naistega veidi paremini välja,” muigas Frier lõpetuseks.
Vaadates erinevatesse liigatabelitesse, siis Frier ei eksi: tema Audentese Spordiklubi naiskond on Balti riikide ühisliigas madalamas grupis 6 võidu ja 3 kaotusega 5. kohal, BC Connection pole Optibet Tallinna Rahvaliigas võiduarvet veel suutnud avada.
Optibet Tallinna Rahvaliiga järgmised mängud toimuvad Sõle spordihoones juba sel laupäeval ehk 22. detsembril, algusega kell 14.30. Täpsemalt vaata SIIT.