fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb Siberisse lähikonkurent Jenisseid kõigutama

-Reggie Lynch | Foto: BC Kalev/Cramo

-Reggie Lynch | Foto: BC Kalev/Cramo

Kalev/Cramo korvpalliklubi peab hooaja viimase võõrsilmängu kaugel Ida-Siberis, kui kohtub VTB Ühisliiga raames laupäeval kell 11 Krasnojarski Jenisseiga.

Liigatabelis on Kalev ja Jenissei harjunud kõrvuti paiknema: kui mullu lõpetasid meeskonnad Ühisliiga kahel viimasel positsioonil ehk 12. ja 13. kohal, siis tänavu on Kalev 4 võidu ja 6 kaotusega kaheksas ning Jenissei 4 võidu ja 7 kaotusega üheksas. Kümnest omavahelisest mängust on Kalev võitnud neli, seejuures ka kaks viimast.

Erinevalt kalevlastest, kes üllatasid novembris võõrsil Krasnodari Lokomotiiv-Kubani, pole Krasnojarsk tänavu kedagi n-ö suurest viisikust veel võitnud. Küll aga on hästi mängitud just omasugustega, sest viiest lähirivaaliga mängust on võidetud neli: jagu saadi nii Permi Parmast, Minski Tsmokist, Zielona Gorast kui Riia VEF-ist.

Krasnojarski viimatises võidumängus VEF-i üle säras 180-sentimeetrine USA tagamängija John Robertson, kes tabas kuus kaugviset ja kogus 22 punkti. Varasemalt aastaid nii Rootsi esiklubis Södertäljes (2012-15) kui erinevates Prantsusmaa kõrgliigaklubides (2015-18) mänginud Robertson on ka hooaja keskmiste poolest meeskonna liider 16 punkti ja 5 korvisööduga mängu kohta. 30-aastase mängumehe leivanumbriks ongi just kaugvisked, sest 68 üritusest on ta tänavu tabanud suisa pooled ehk 34. Selliste näitajatega on Robertson hetkel üks täpsemaid mehi Euroopa tippliigades.

Jenissei kõik neli ameeriklasest lisajõudu mängivad Ühisliigas esimest hooaega, vaid lätlane Martins Meiers ja ukrainlane Denis Lukašov on idaliigas kaasa löönud juba aastaid. Läti koondise tsenter Meiers on sarnaselt eelmisele hooajale üks Jenissei põhimehi, kes kogub keskmiselt 10 punkti ja 6 lauapalli mängu kohta.

Erinevalt Kalevi eelmisest vastasest Astanast saavad Krasnojarskis omajagu mänguaega ka mitmed kohalikud mängijad. Kõige paremini on neist hooaega alustanud oodatult Denis Zahharov, kes kuulub reeglina põhikoosseisu ja toob 8 punkti mängu kohta.

Kalev lendas Tallinnast pea 5000 kilomeetri kaugusel asuvasse Krasnojarskisse kümne mängijaga. Kaasa reisis teistest hiljem ka ameeriklane Arnett Moultrie, kes sai viimasel hetkel Venemaa viisa.

Kalendriaasta viimase mängu peab Kalev Ühisliigas 30. detsembril Saku Suurhallis Moskva CSKA vastu.

Optibet spordiennustuse põhjal on mängu favoriidiks kodumeeskond Jenissei, kelle võidukoefitsiendiks on 1,56. BC Kalev/Cramo võidule panustajad saaksid Eesti klubi edu korral oma raha tagasi 2,32-kordselt.

Händikäppi appi võttes näeme, et võimalused võrdsustuvad, kui Kalev/Cramole ette anda 3,5 punkti. Aga näiteks Kalev/Cramo võitu uskujate jaoks on väga magusaks panuseks Eesti klubi vähemalt 4-punktiline võit, mis tooks raha tagasi 2,98-kordselt.

scroll to top