Igas elemendis parem olnud Kalev/Cramo teenis hooaja suurima võidu

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga teisipäevases ainsas mängus ei jätnud BC Kalev/Cramo koduväljakul mingit võimalust Jekabpils/SMScredit.lv tiimile, võttes kindla 48-punktilise võidu.

BC Kalev/Cramo – Jekabpils/SMScredit.lv 104:56 (25:10, 23:12, 31:16, 25:18)

Esimese nelja minuti möödudes oli Cramo 12:0 peal ning Kristjan Kitsingu lähiviskest lõppes avaveerand 15-punktilise eduseisuga. 6:0 spurdiga jätkati, millega vahe suurenes esmakordselt üle 20 punkti. 2.22 enne poolaega oli Jekabpilsil kirjas vaid 18 punkti, aga läbi raskuste saadi ikkagi neli silma veel lisaks.

Järgmise 20 minuti jooksul kulges kohtumine samuti sarnases rütmis ja Cramo viskas veelgi 56 punkti vastaste 34 vastu. Neljas veerandaeg oli tasavägisem ning alles seal said vastased ka oma esimese kaugviske läbi korvirõnga saadetud. Mängu viimaselgi rünnakul tõi Kitsing kaks silma juurde, millega kalevlased teenisid peaaegu 50-punktilise võidu.

Kerge jalavigastusega jäi mängust kõrvale Kalev/Cramo keskmängija Reggie Lynch ning tema kõrval ka Erik Keedus ja Maksim Salaš. Ülejäänud kümme meest said kõik käe valgeks. Resultatiivseimaks kerkis Tanel Kurbas 21 punktiga. Kristjan Kitsing lisas 16 ning Janari Jõesaar 15 silma.

Jurijs Aleksejevs kogus Jekabpilsi poolelt 11 punkti ja 5 lauapalli. Rodrigo Bumeisters tõi 9, Meho Haracic ja Alik Joseph-Pauline võrdselt 8 silma.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub homme, 12. detsembril kahe mänguga. Eesti klubidest on võistlustules Tallinna Kalev/TLÜ, võõrustades Jekabpils/SMScredit.lv meeskonda. Lätis kohtuvad Valmiera Glass VIA ja Riia VEF.