fbpx
Close

Indrek Kajupank Rapla hõredast koosseisust: nii kaua paneme täiega, kuni kuskilt puruks on

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Viimatises OlyBet Eesti-Läti liiga mängus pühapäeval võõrsil TalTechile 78:82 alla jäänud Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskonna read on jäänud väga hõredaks, kuid tiimi ühe kogenuma, koondisekogemusega ääremängija Indrek Kajupanga sõnul antakse endast maksimum nii kaua kuni keha vastu peab.

“Eks meil oli keeruline nende agressiivse kaitse vastu palli üle saada. Ka söötmisega oli meil probleeme, nad surusid meid päris hästi. Dominique (Hawkinsist) oli puudus, eks sinna jäi ma arvan,” tõi Kajupank Korvpall24.ee portaalile pärast mängu pühapäevase kaotuse põhjused üksipulgi välja.

Rapla meeskonnal oli TalTechi vastu mänguks üles antud kõigest üheksa mängijat ning nendest 17-aastane Jan-Märten Ratas ja 16-aastane Markus Ruubel on noormängijad, kellel hooaja alguses põhikoosseisus olulist rolli tõenäoliselt ei nähtud. TalTechi vastu pääses noortekoondislane Ruubel 1,5 minutiks ka väljakule.

Kui veel lisada siia 20-aastased Marek Ruut ja Gregor Ilves, kellest esimene sai 15 ja teine juba 28 mänguminutit, siis kogemustega mängumehi oligi Raplal väljakule panna vaid viis – Indrek Kajupank pallis 37, Sven Kaldre ja Ervins Jonats 35, Ronald Delph 26 ning Hunter Mickelson 23 minutit.

“Nii kaua paneme täiega, kuni kuskilt puruks on,” sõnas Kajupank pooleldi muigega. “Peame hakkama saama, pole midagi. Meil noored on tublid. Vahepeal mängud ei õnnestu, aga teeme tööd selle nimel, et järgmised õnnestuks.” Kajupank, Kaldre ja Ilves on Rapla koosseisust ainsad kanged mehed, kes seni kaasa teinud kõik 19 mängu, esimese kahe keskmised mänguminutid on seejuures olnud üle 30.

Küsimuse peale, kas trennis saadakse ikka kümme mängumeest koos noortega kokku, vastas enda füüsilist olukorda heaks nimetanud Kajupank naerdes: “Mõni päev ikka!” Veidi tõsisemalt lisas kogenud ääremängija: “Eks tegelikult 5-5 saame trennis harva mängida.”

“Meie probleemid pole esmakordne nähtus. See on aastast-aastasse, et hooaja keskel tulevad vigastused ja mingil hetkel on read hõredad. Me oleme sellega harjunud ja ma ei näe, et see kedagi otseselt muserdaks. Muidugi oleks hea mängida, kui võistkonnas on 12 võrdset meest, aga reaalsus on selline,” ei tee Rapla pallurid olukorrast suurt numbrit.

Rapla on alates aastavahetusest palju pildil olnud, kuna senine peatreener Aivar Kuusmaa asemele asus klubi juhendama senine peatreener Toomas Annuk. Kajupanga kinnitusel on meeskond muutused hästi omaks võtnud. “Uus peatreener lubab veidi kiiremini ja vabamini rünnakuid lõpetada ja ma arvan, et kõik tunnevad ennast mugavalt.”

“Üritame ikka ülespoole rühkida,” lubas Kajupank poolehoidjatele ning kinnitas, et tiimi sees on play-offi pääs endiselt kindlaks eesmärgiks. Hetkel on tiim 8 võidu ja 11 kaotusega tabelis 10. positsioonil.

Järgmise mängu peab Rapla koduväljakul, kui neljapäeval võõrustatakse lähirivaali nii geograafilises kui ka tabeliseisu mõttes, Pärnu Sadamat (9-11).

scroll to top