fbpx
Close

EELVAADE | Rapla ja Pärnu kohtuvad võtmemängus, täiendust saanud Valga-Valka võõrustab Kalev/Cramot

-Demetre Rivers ja Pärnu Sadam | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

-Demetre Rivers ja Pärnu Sadam | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse neljapäeval, 7. veebruaril ära kaks mängu. Rapla Avis Utilitas võtab koduplatsil vastu Pärnu Sadama ning BC Valga-Valka/Maks&Moorits heitleb BC Kalev/Cramoga.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam
07.02.2019, kell 19:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Pärnu (9-11) ja Rapla (8-11) pidasid tasavägise lahingu maha 8. detsembril ning võidu sai kätte külalismeeskond. Pärnakatele kuulus avaveerand 18:17 ja poolajaks juhiti 33:30. Viimaseks neljandikuks oli aga Rapla 52:48 ees ja järgneva kümne minutiga suurendati eduseisu veelgi seitsme silma võrra, mis tähendas kokkuvõttes 73:62 võitu. Hunter Mickelson oli Rapla resultatiivseim 17 punktiga. Pärnu poolelt tõid Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves võrdselt 15 punkti.

Rapla pidi viimases mängus TalTechi 82:78 paremust tunnistama. Möödunud kuul teeniti kolm võitu, kui alistati BC Valga-Valka/Maks&Moorits, Läti Ülikool ning BK Liepaja. 71:77 kaotus saadi Riia VEF-ilt. Pärnu pole veebruaris veel ühtegi kohtumist pidanud, aga viimati oldi 96:83 üle BK Liepajast. Enne seda tunnistati küll BK Ogre 86:79 paremust, kuid Valmiera Glass VIA-st ja Läti Ülikoolist saadi jagu vastavalt 77:75 ning 82:64.

Tuulerõugete tõttu pidi Rapla meeskonna põhimängujuht Dominique Hawkins TalTechi vastu kõrvale jääma ja peatreener Toomas Annuki sõnul pole ameeriklane lähiajal naasmas. Samal ajal on Pärnu hankinud juurde keskmängija Justin Alstoni, kes tõenäoliselt Rapla vastu debüteerib.

Hunter Mickelson on Rapla kasuks toonud keskmiselt 14,3 ja Indrek Kajupank 12,0 punkti. Mickelson on kogunud 7,1 ja Ervins Jonats 6,5 lauapalli. Pärnu eest on Demetre Rivers visanud 19,1 ja Mihke Kirves 15,1 silma. Viimase nimel on ka 8,4 lauapalli ja Rivers on võtnud neid 5,6 mängu kohta.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BC Kalev/Cramo
07.02.2019, kell 19:00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Valga-Valka (5-13) ja Kalev/Cramo (18-2) pole käimasoleval hooajal veel vastamisi läinud. Selge favoriit on turniiritabelis kolmandal kohal paiknev Tallinna klubi, kuid viimastel aastatel on suutnud ka kaksiklinna tiim neile hambaid näidata ja hooajal 2014/15 isegi kahel korral Kalev/Cramot üllatada. Donaldas Kairyse hoolealustel on hetkel käsil väga tihe mängugraafik, kui esmaspäeval, 4. veebruaril kohtuti VTB Ühisliigas Riia VEF-iga ning kaks päeva hiljem BK Ogrega. Pärast mängu Valga-Valka vastu ootab tuleva nädala alguses ees järgmine VTB kohtumine Krasnojarski Jenisseiga ja seejärel võõrsil Saraatovi Avtodoriga.

Kummagi meeskonna koosseisudes on viimasel ajal mõned muudatused toimunud. Ivan Almeida Kalev/Cramos ei jätka ja liitus valitseva Poola meistri Wloclaweki Anwiliga, kus pallis ka eelmisel hooajal. Samuti on nüüdseks teada, et Tony Wroteni katseaega pikendati viie päeva võrra. Valga-Valka poolelt lahkusid jaanuari eelviimasel nädalal ameeriklased Clayton Wilson ja Carl Anthony Montgomery. Lisaks siirdus tiimi kindel liider, tagamängija Stephen Brown Venemaa esiliigasse Jekaterinburgi Urali. Browni asemele palgati mullu NBA G-League’is pallinud L. J. Rose.

Valga-Valka teenis 30. jaanuaril magusa 74:69 võidu Valmiera Glass VIA üle. Skooriga 85:66 alistati eelmisel kuul ka Betsafe Jurmala, kuid kaotati BK Ogrele, BK Ventspilsile ja Rapla Avis Utilitasele. Kalev/Cramol on käsil viiemänguline võiduseeria ning viimati visati BK Ogrele koguni 118 punkti.

Guntis Sipolinš ja Dashawn King on Valga-Valka parimatena visanud keskmiselt 10,3 ja 10,2 punkti. Sipolinš on kätte saanud ka 8,2 lauapalli ja Kristaps Miglinieks on võtnud 4,4 lauapalli. Arnett Moultrie on Kalev/Cramo resultatiivseim 15,4 punktiga, järgneb Chavaughn Lewis 13,0 visatud punktiga. Reggie Lynch on kogunud 5,8 ning Moultrie 5,3 lauapalli.

scroll to top