fbpx
Close

Valga-Valka tõi mängujuhi kohale NBA tütarliigas pallinud ameeriklase

-BC Valga Maks&Moorits | Foto: BC Valga Maks&Moorits Facebook

-BC Valga Maks&Moorits | Foto: BC Valga Maks&Moorits Facebook

BC Valga-Valka/Maks&Moorits korvpalliklubi andis teada, et Venemaa esiliigasse Jekaterinburgi Uralisse lahkunud Stephen Browni asemele palgati tema kaasmaalane Lynden B. Rose Jr.

193cm pikkune Rose pallis aastatel 2012-2017 USA üliõpilasliigas NCAA ning jõudis seal esindada Baylor Bearsi, kolm hooaega Houston Cougarsit ja Brigham Young Cougarsit. Tema keskmisteks näitajateks olid 5,7 punkti, 2,4 lauapalli, 3,9 korvisöötu ja 0,6 vaheltlõiget.

Möödunud hooajal kuulus Lynden Bernard Rose’i 25-aastane poeg NBA tütarliiga G-League’i meeskonda Salt Lake City Starsi. Ta tegi kaasa 17 mängus ning viskas 10,2 mänguminuti kohta keskmiselt 2,4 punkti, võttis ühe lauapalli, andis 2,1 korvisöötu ja tegi 0,4 vaheltlõiget.

Algselt väideti, et Valga-Valka ridadesse saabub ka lätlasest 23-aastane tagamees Karlis Vecens, kuid sportacentrs.com teatel ei vasta see tõele. Vecensil Valga-Valka tiimiga siiski seos on, sest mullu oli ta Kristaps Zeidsi kõrval piirilinna meeskonna abitreeneriks.

Neljapäeval, 7. veebruaril peaks LJ Rose OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas debüteerima, kui Valga-Valka on võõrustamas BC Kalev/Cramot.

scroll to top