118 punkti visanud Cramo võttis lähirivaali üle kindla võidu, Tartu alistas Hermeti viskest Kalev/TLÜ

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis turniiritabeli kolmas BC Kalev/Cramo kindla võidu neljandal kohal paikneva BK Ogre üle. Tartu Ülikooli meeskond oli napilt parem Tallinna Kalev/TLÜ-st.

BC Kalev/Cramo – BK Ogre 118:92 (34:21, 23:33, 32:19, 29:19)

Kalevlased läksid 4:0 ette ja avaveerandi keskpaigas juhiti 17:7. Suurepärast viskekindlust jätkati ning järgmise veerandaja alguseks oli Kalev/Cramol 34 punkti koos. Ogre ei andnud aga alla ning Edgars Lasenbergis ja Renars Magone eestvedamisel kaotusseisu järk-järgult vähendati. Lätlased tabasid kümne minutiga seitse kaugviset ja viigistasid seisu 54:54 peale. Poolaja lõpetas aga Tony Wroten tabava kaugviskega, millega Kalev/Cramo säilitas eduseisu.

Kodumeeskond jätkas 8:2 spurdiga ja kolmanda veerandaja keskpaigaks pääseti kümne silmaga ette. Ogre püsis veel mängus, ent Reggie Lynchi pealtpanekust ja Kristjan Kitsingu kaugviskest haaras Kalev/Cramo 89:73 eduseisu. Kolm minutit hiljem olid võõrustajad juba 20 punktiga juhtimas. Nii kulus ülejäänud aeg vaid lõppskoori vormistamiseks ja Tallinna klubi suutis 118 punkti täis visata.

Tony Wroten tegi Kalev/Cramo eest kaksikduubli, kui viskas 18 punkti ning jagas 15 korvisöötu. Reggie Lynch lisas 16 silma ja 7 lauapalli, Branko Mirkovic tõi 15, Chavaughn Lewis 13 ja Kristjan Kitsing 11 punkti. Võrdselt 10 punkti said kirja Janari Jõesaar ja Arnett Moultrie, kellest viimane sai kätte ka 8 lauapalli.

Ogre parimatena viskasid Rinalds Sirsninš ning Janis Poznaks 16 punkti. Edgars Lasenbergs tõi 15 ja Rihards Zebergs, Kristaps Dargais ning Renars Magone võrdselt 10 silma.

Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Ülikool 82:84 (29:20, 21:26, 17:19, 15:19)

Kalev/TLÜ-le kuulus avaveerand 29:20, aga tartlased jõudsid poolajaks nelja punkti kaugusele. Viimase neljandiku eel oli vahe vähenenud kahele silmale ning kohtumise lõpus oli seis 82:82 viigis. Paistis, et käiku tuleb lisaaeg, aga Kregor Hermet saatis viimastel sekunditel teele kaugviske, mis küll ei tabanud, kuid eestlane sai ise ründelaua ja tabas võiduviske.

Arnas Velicka viskas Tartu eest 27 punkti, kogus 8 lauapalli ja andis 9 korvisöötu. Kregor Hermet lisas 21 silma ja 5 lauapalli, Julius Kazakauskas tõi 16 ning Tautvydas Šlezas 12 punkti.

Karl-Johan Lips oli Kalev/TLÜ parim 17 punkti ja 8 lauapalliga. Damarcus Jamaal Harrisoni nimele jäi 15 silma ning võrdselt 12 punkti lisasid Mario Paiste ja Taylor Stafford.

Päeva viimases mängus sai Riia VEF 106:70 jagu BK Liepajast.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub juba 7. veebruaril kahe mänguga. BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab BC Kalev/Cramot ning lähirivaalid Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam selgitavad omavahel parima välja.