fbpx
Close

VIDEO | Pärnu Sadam tõi korvi alla tsentri, kellel kvaliteet olemas, aga hetkevorm on küsimärk

-Justin Alston | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

-Justin Alston | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Pärnu Sadam teatas pühapäeval oma Facebooki lehe vahendusel, et loodetavasti on nad lõpuks leidnud endale sobiva täienduse, kui Eestisse jõudis 24-aastane ja 203 cm pikkune ameeriklasest tsenter Justin Alston.

Alston veetis ülikoolikarjääri Bostoni ülikoolis ning mängis tavapärase nelja hooaja asemel viis, kuna neljanda hooaja alguses sai raske trauma, kui murdis jalaluu. Pärast vigastust suutis mees aga edukalt tagasi tulla ning näitas oma viimasel ülikoolihooajal keskmisi numbreid 23,9 minutit, 12 punkti ja 6,3 lauapalli.

Esimese profihooaja veetis keskmängija Saksamaal esiliigaklubis Trier Gladiators. Käesoleval hooajal pallis mees Ungari A divisjonis Pecsi VSK-Veolia meeskonnas, kuid enne ametlike mängude algust vigastas ta jalga ning naasis kodumaale.

Trauma andis võimaluse Pärnu Sadamal teha mehele veidi mõistlikum pakkumine, kui oleks olnud mõeldav hooaja alguses ning sõlmiti leping. Alstoni jalg on klubi hinnangul paranenud ja ta on valmis tiimi vedama.

Peatreener Heiko Rannula võttis riski: “Nagu ikka hea mängija saamiseks tuleb väike risk võtta. Kvaliteeti on temas piisavalt, hetkevorm on väike küsimärk.”

Alstoni enda vahetu kommentaar Tallinna lennujaamas oli, et ta on hoidnud ennast vormis ja augustis saadud vigastus teda ei kimbuta.

Alstonit võib esmakordselt väljakul näha järgmisel neljapäeval, kui Pärnu Sadam sõidab külla Raplasse.

scroll to top