fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb VTB Ühisliigas Riia VEF-i kukutama selgelt favoriidipositsioonilt!

-BC Kalev/Cramo - Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo peab VTB Ühisliigas enam kui kuu aja pikkuse pausi järel kodumängu, võõrustades esmaspäeval Kalevi spordihallis Riia VEF-i. Kohtumine algab kell 19.00.

Idaliiga põhiturniiri esimese poole läbis kahest Balti klubist selgelt paremini Kalev, kes 6 võidu ja 8 kaotusega hoiab tabelis kaheksandat kohta. Janis Gailitise hoolealused on kogunud aga vaid 3 võitu ja suisa 13 kaotust, mis tähendab, et lätlased viiks play-offi üksnes hirmkõva lõpuspurt.

VEF-i üks kolmest võidust tuli seejuures oktoobri viimasel päeval just Kalevi vastu, kui koduväljakul alistati meie esiklubi 82:74. Tõsi, Donaldas Kairyse meeskonnal oli Riias tõesti ka halb päev. Just VEF-i vastu tegi oma viimase mängu Kalevi särgis Ivan Almeida, kes tänaseks enam Cramo hingekirjas ei ole.

VEF on saatnud viimastel kuudel meeskonnast ära kolm leegionäri ning mängib erinevalt enamikest Ühisliiga klubidest suuresti oma jõududega. Meeskonna resultatiivseim mängija on Andrejs Gražulis, kes viskab keskmiselt 12 punkti ja võtab 6 lauapalli mängu kohta. Kolmest alles jäänud võõrjõust (kõik ameeriklased) küündib ainsana keskmine punktisaak kümneni Steve Zackil. Viimatises Ühisliiga mängus (77:90 kaotus Astanale) oli just Zack VEF-i tulemuslikem 21 punkti ja 14 lauapalliga.

Eesti ja Läti esiklubi on Ühisliigas kohtunud 13 korral, neist 4 on võitnud Kalev.

Veebruari esimeses pooles ootab Kalevit idaliigas ees veel kaks tähtsat mängu, kui esmalt kohtutakse kodus Krasnojarski Jenisseiga (11.02) ja seejärel võõrsil Saraatovi Avtodoriga (14.02).

Optibeti spordiennustuse koefitsientides kajastub Tallinna klubi favoriidiseisus eriti selgelt, kui Kalev/Cramo võidu korral saab õigesti ennustades raha tagasi 1,24-kordselt. Riia VEF-i võidukoefitsient on aga koguni 3,79.

Optibeti hinnangul võrdsustuvad tiimide võimalused umbes juhul, kui Riia VEF saab 8,5 punkti ette. Ehk siis, kui ennustada õigesti Kalev/Cramo vähemalt 9-punktilist võitu, siis on koefitsiendiks hetkel 1,95. Kui aga arvata õigesti VEF-i kuni 8-punktine kaotus, siis saab raha tagasi 1,8-kordselt.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale registreerida SIIN.

scroll to top