Siim-Sander Veneta tegutsenud Gran Canaria tabeli kolmandale vastu ei saanud

-Siim-Sander Vene ja Gran Canaria | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Hispaania korvpalli kõrgliigas pidi Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife tunnistama turniiritabelis kolmandal kohal paikneva Vitoria-Gasteiz Baskonia KIROLBET-i paremust.

Avaveerand lõppes 19:19 viigiga, kuid poolajaks oli Baskonia 48:40 juhtimas. Kolmandal veerandajal õnnestus külalistel koguni 31 punkti visata Gran Canaria 25 vastu ja viimase neljandiku 22:18 üleolek tähendas võõrustajate jaoks 83:101 kaotust.

Siim-Sander Vene oli mängu protokolli küll üles antud, aga eestlane mänguaega ei teeninud. Sander Raieste Baskonia koosseisu ei kuulunud. Võitjate parimaks kerkis Johannes Voigtmann 23 punktiga, Gran Canariale tõid Eulis Baez ja Xavi Rabaseda võrdselt 16 silma.

Kuue võidu kõrvale hooaja 13. kaotuse teeninud Gran Canaria jätkab turniiritabelis 14.-16. kohal. Baskonia tõusis 14 võidu ja viie kaotusega ajutiselt ühele pulgale Real Madridiga.

Gran Canaria on uuesti võistlustules neljapäeval, 7. veebruaril, kui Euroliigas sõidetakse külla Anadolu Efesile. Baskoniat ootab päev hiljem samuti Euroliigas ees kodumäng Müncheni Bayerniga.