Tass sai võidumängus Jurkatamme koduülikooli üle rohkelt mänguaega, Jürgens alustas algviisikus

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA olid Eesti aja järgi laupäeva hilisõhtul vastamisi Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels ja Taavi Jurkatamme San Francisco Dons. Kohtumise võitis koduväljakul mänginud Saint Mary’s tulemusega 86:80.

Saint Mary’s tegi esimese 4 minutiga sisse 8-punktilise vahe ning juhtis poolajaks juba 47:30. San Francisco üritas teisel poolajal mängu tagasi tulla, kuid vahe vähenes visalt ning 12.30 enne kohtumise lõppu tõi Tassi pealtpanek tabloole kodumeeskonna edunumbrid 63:49. 21 sekundit enne lõpusireeni jõudis San Francisco vaid 3 punkti kaugusele, kuid lähemale enam ei pääsetud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass viibis väljakul oma senise NCAA karjääri kõrgeimad 24 minutit, mille jooksul viskas ta 6 punkti (kahesed 3/5), võttis 5 lauapalli, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi 2 isiklikku viga.

Jurkatamm pääses väljakule 4.47 enne avapoolaja lõppu ning viibis platsil järgmised 2 minutit ja 2 sekundit. Ühtegi muud statistilist näitajat ta selle ajaga protokolli kirja ei saanud.

Mõlemal meeskonnal on nüüd lääneranniku konverentsis kirjas 5 võitu ja 3 kaotust, millega jagatakse 3.-4. kohta. Kokku on San Franciscol sel hooajal kirjas 17 võitu ja 5 kaotust, Saint Mary’s on kogunud 14 võitu ning 9 kaotust.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles said läinud öösel neljanda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi tulemusega 81:82 alla Purdue Fort Wayne Mastodonsile.

Mäng algas tasavägiselt, kuid kodumeeskond lõpetas avapoolaja 7:0 spurdiga ja Oral Roberts jäi poolajaks 33:41 kaotusseisu. Teisel poolajal suutis Oral Roberts kaotusseisust välja tulla ning läks viimasele minutile vastu 79:77 eduseisus. Kohtumise saatuse otsustas kodumeeskonna mängija Matt Holba tabanud kolmepunktivise 7 sekundit enne lõpuvilet.

Hooaja esimesed 4 mängu algviisikus alustanud, kuid seejärel vahetusest sekkunud Jürgens kuulus taas algkoosseisu ja viibis väljakul kokku 31 minutit. Punktiarvet selle ajaga ei avanud, saates mööda oma ainsa kolmepunktiviske, kuid võttis ühe lauapalli ja andis 4 resultatiivset söötu. Samuti tegi ta ühe pallikaotuse.

Oral Robertsil on oma konverentsis (Summit League) nüüd 4 võitu ja 6 kaotust, millega jätkatakse 5. kohal. Kogu hooaja saldo on meeskonnal 8 võitu ja 17 kaotust.