fbpx
Close

Indrek Reinbok Kalev/Cramo õhukesest koosseisust: plaanime (mehi) juurde võtta nii Eestist kui välismaalt

Avatar
-Indrek Reinbok | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai laupäeval tabelisse juurde tänavuse hooaja suurima võidu, kui koguni 113:59 alistati Saku Suurhallis TalTech. Ilma Sten Sokuta mänginud Kalevi jaoks oli ohu märk see, et Chavaughn Lewis vigastas reielihast, mis talle oli juba varemgi muret teinud.

Korvpall24.ee portaal tõmbas pärast mängu kõrvale Kalev/Cramo abitreeneri Indrek Reinboki, kes kinnitas, et endiselt tehakse kõvasti tööd, et meeskonna väga õhukest koosseisu abijõududega täiendada. Hetkel ongi Kalevi hingekirjas vaid 11 mängumeest. VTB Ühisliiga kohalike mängijate reeglite kohaselt on üles on antud ka kaks Spordiklubi Nord noormängijat, kuid Paf Eesti-Läti liigas neid seni kasutatud veel pole.

Juba uuel nädalal on Reinbok koos mitme Kalev/Cramo mängijaga vahetamas rolli, kui selga tõmmatakse Eesti rahvuskoondise dressid, et valmistuda Tallinnas toimuvateks üliolulisteks EM-valikmängudeks Venemaa ja Põhja-Makedooniaga. Abitreener Reinboki sõnul on meie koondise koosseisu kohal ülimalt palju küsimärke, kuid Kalevist on tõenäoliselt minemas kõik põhirotatsioonis olevad eestlased ehk siis nimekirjale otsa vaadates Kregor Hermet, Rauno Nurger, Martin Dorbek, Tanel Kurbas ja loodetavasti ka Sten Sokk.

Tablool on seisu mõttes vahe nii suur, et kas see midagi üldse ka näitab? Saite rünnaku jooksma või TalTechiga mäng suurt midagi teie jaoks ei tähendanud?

Nii ja naa. Kindlasti näitab esiteks seda, et tegime korrektuure eelmisest mängust. Kuigi mänguplaan oli suhteliselt sarnane, siis nüüd teostati seda paremini. Teiseks on ilmselt TalTechi võistkonna vanemale poolele nii lühikese ajaga kaks tõsist mängu ikkagi üle jõu käiv.

Sten-Timmu Sokk on olnud vigastusega väljas ja nüüd sai ka Chavaughn Lewis vigastada. Mis seisus te olete? Kas mehi on ikka piisavalt?

Ei ole (Muigas.). Plaanime juurde võtta, loodetavasti nii Eestist kui välismaalt. Täpsemalt hetkel öelda ei saa.

Millal uued mehed võiks liituda?

Väga raske ennustada. Viimase kolme nädala jooksul oleme näinud ühe mängijaga vaeva, et lepingut sõlmida ja ei ole saanud seda lõpuni viia. Ilmselt tuleb seal ka uuele ringile minna.

Kui raskelt Lewis vigastada sai?

Lewisele tegi reie tagaosa valu juba enne mängu. Tema praegune mängitamine oli kerge riskiga võetud. Tundub, et midagi tõsist seal on.

Kui tõsine on Sten-Timmu Soku vigastus?

Ta on jalga saanud kaks süsti ja minu teada saab ühe veel. Seejärel võiks ta olla järgmisel nädalal koondise jaoks kättesaadav.

Sul nüüd rolli vahetus Kalev/Cramo treenerist koondise treeneriks. Kes Kalev/Cramost koondisesse kindlasti on minemas?

Praeguse seisuga tundub, et Eesti meestest ainult Indrek Sunelik ei lähe. Eesti meestest kõik ülejäänud on oma nõusoleku andnud ja valmiduses.

Kuidas Sa vaatad Kalev/Cramo pingi poole – mehed ilmselt niigi koormuse mõttes viimse piiri peal ja nüüd koondiseaken ka tulemas?

Mina vaatan mõlema pingi pealt. Arvan, et see on ainulaadne võimalus jällegi koduse turniiriga vormistada EM-ile edasipääs. Kõik on selle jaoks Eesti Korvpalliliidu poolt tehtud. Oma riigi esindamise au on alati olnud teistmoodi tähendusega.

Kui raske on koondise treeneritel olnud mehi kokku saada? Eestis ilmselt lihtsam, aga just välismaal mängivad mehed –  kui palju seda tööd on peatreener Jukka Toijala ja abitreenerid teinud?

See ülesanne on väga raske. Eelkõige on (mänedžer) Raido Roos ja Jukka Toijala väga suure vaeva nägijad. Mina koos Heiko Rannulaga oleme ka püüdnud nii palju kui võimalik aidata. Nemad on igapäevaselt uute muutustega kursis ja viimase hetkeni võib muutusi tulla.

Esmaspäeval peaks koosseis selguma. Kas saab mõned nime öelda, kes välismaalt tulemas?

Väga ei julge. Loodame, et Kristjan Kitsingu koroonaproov püsib negatiivne. Kaspar Treier peaks olema tulemas, samuti Rain Veideman. Henri Drelli osas täpselt ei tea.

Kõik see jääbki seega täiesti viimasele minutile?

Täpselt.

Teisipäeval lähete nn. mulli sisse ja selleks ajaks peab kõik korras olema?

Selleks ajaks peab kõik korras olema. Esmaspäeva õhtul hakkavad esimesed sinna mulli laekuma ja teisipäeval peaks olema võistkond koos.

Kas usud, et saame piisavalt hea koosseisu kokku, et EM-ile pilet ära vormistada?

Me ju ei tea, mis võistkonna saavad teised koondised kokku. Enda poolt proovime muidugi kõige tugevama võistkonna kokku saada ja siis tegutseme edasi.

Kui palju on teil vastastest üldse infot? Kui enda asju päris täpselt ei teagi, siis vastaste omi ei tea üldse?

Venemaa näiteks korraldab pühapäeval Peterburis avatud treeningu. Võib-olla saab siis seal väikse pilgu peale visata, kes 29 nimest reaalselt on kohal. Põhja-Makedoonia koduse liiga mängijad ma arvan on kindlalt olemas. Neil on ka uus välismaalane – Jacob Wiley – ja ei tea, kuidas neil välisliigadest tulijatega on.

scroll to top
Inline
Inline