Indrek Reinbok Kalev/Cramo uutest pikkadest: väga toores on see asi veel

-Calvin Godfrey | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval pakkusid Paf Eesti-Läti korvpalliliiga tippu kuuluvad BC Kalev/Cramo ja BK Ogre Kalevi spordihallis tõelise trilleri, kus täiseduga jätkav Läti klubi sai hooaja kümnenda võidu lisaajal 95:92. Seejuures päästis normaalajal Ogre meeskonna nende kogenud tagamehe Rinalds Sirsninši hullumeelne kaugvise.

“Eks selline kaotus võtab mõru maiguga veidi sõnatuks. (Lisaaja) lõpu me eksisime nende asjade vastu, mis minutilisel vaheajal said kokku lepitud. Selliselt kaotada on väga valus,” tunnistas Reinbok Korvpall24.ee portaalile.

Küsimuse peale, kas poleks olnud mõistlik liigat täiseduga juhtiva Ogre vastu minna kindla peale väikese koosseisuga mängima ning jätta uued korvialused täiendused pingile, kuna nende meeste sulandumine on röövinud Kalevi vahepealse hea mängurütmi. “See on tagantjärele tarkus. Millal me veel neid uus mehi siis mängitame?” küsis Reinbok selle peale vastu.

Rääkides 15,5 minutiga 3 punkti (väljakult visked 0/5, vabavisked 3/4) ja 3 lauapalli kogunud Calvin Godfreyst ja 8,5 minutiga 4 punkti ja 3 lauapalli kirja saanud Jonathan Holtonist, siis kumbki mees pole suutnud senistes kohtumistes veel olulisse rolli kerkida.

“Ausalt öeldes on see asi veel väga toores. Kui nemad on mängus, siis on meil vähem käike kasutada, kuna nad on alles õppeprotsessis. Kindlasti on see meeskonna jaoks väga ebamugav – jälle tulevad uued mängijad ja hakkab kogu protsess otsast pihta. Jah, seis ei ole praegu hea,” selgitas Reinbok.

Kalev/Cramo abitreeneri lisas, et nii 28-aastase Godfrey kui ka 27-aastase Holtoniga on hetkel kokku lepitud katseajas, mis tema mäletamisel peaks kestma veel paar nädalat.

Konkreetselt Ogre vastu lootis Kalev väga palju põhimeestele, kui lisaajal lõppenud kohtumises rassisid Kristjan Kitsing ja Kyle Vinales 37 minutit ning Janari Jõesaar 36,5 ja Aigars Škele 33 minutit. Pingi teisest otsast vaadates jäi Martin Paasoja sootuks mänguajata ja Martin Dorbek sai kirja kaks minutit.

“Nii see täna läks. Rotatsioon oli veidi muutuses ja peatreener otsustas täna nii mängida,” vastas Reinbok elavjõu teemadel esitatud küsimusele. Intervjuu lõpetas abitreener väikese muigega, kui lubas, et seekordne kaotus võetakse võib-olla kokku juba järgmisel päeval varahommikuse trenniga.

Lätlaste BK Ogre on liigatabelit täisedu 10 võiduga juhtimas. Riia VEF-i skoor on 8-8 ning BK Ventspils ja BC Kalev/Cramo on 7 võidu ja 2 kaotusega jagamas 3.-4. positsiooni.