Pehka tähistas sünnipäeva punktirekordiga, võidukad olid ka Tass ja Ehala

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Erinevates USA üliõpilasliigades said võidurõõmu tunda kõik kolm eile õhtul ja täna varahommikul väljakul käinud eestlast.

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels alistas NCAA kõrgeimas divisjonis Fresno State Bulldogsi 68:58. Saint Mary’s juhtis poolajaks 33:27 ja teisel mänguperioodil enam eduseisu käest ei andnud.

Algviisikus alustanud Tass teenis võitjate ridades 31 minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 2/5), võttis 3 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi ta ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Kohtumine toimus Golden 1 Centeris, mis on igapäevaselt NBA meeskonna Sacramento Kingsi kodusaal. Saint Mary’s jätkab hooaega nelja võidu ja ühe kaotusega.

Anna-Helena Ehala kodunaiskond Cal Poly Mustangs teenis NCAA kõrgeimas divisjonis kolme kaotuse kõrvale esimese võidu, alistades külla sõitnud Sacramento State Hornetsi 62:43. Avaveerandi 14:21 kaotanud Cal Poly pääses poolajaks ette 31:29 ja enam edu käest ei andnud. Enne viimast veerandit juhiti juba 53:39.

Ehala pääses väljakule vaid mängu viimaseks 47 sekundiks, mille jooksul ta pealeviskeni ei jõudnud, kuid võttis ühe lauapalli.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis võttis Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans kindla 91:74 võidu külla sõitnud Roosevelt Lakersi üle. Koduvõistkond võitis avapoolaja 47:35 ning juhtis teisel mänguperioodil kõige rohkem 24 punktiga.

Algkoosseisus alustanud Pehka viibis väljakul 35 minutit ja viskas selle ajaga üleplatsimehena 24 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 5/7, vabavisked 3/3). Eile oma 21. sünnipäeva tähistanud tagamängija senine punktirekord NAIA-s oli 22. Lisaks kogunes tema arvele 2 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Pehka koduülikoolil on nüüd kirjas kaks võitu ja neli kaotust, oma konverentsis on nad kogunud ühe võidu ja kaks kaotust.