Maaülikool jätkas Joosep Russaku 28 punkti abil esiliigas võiduseeriat, teises liigas visati veerandiga 41 punkti

-Joosep Russak | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga ja II liiga said sel nädalal jätku kolmapäeval, kui esimeses peeti üks ja teises kaks kohtumist. Esiliiga liider Eesti Maaülikool/Skarcon kindlustas võiduga oma juhtpositsiooni turniiritabelis.

Saku I liiga

Paide Viking Window – Eesti Maaülikool/Skarcon 76:105 (19:34; 14:19; 15:30; 28:22)

Võõrustajad lasid E-Piim spordihallis toimunud mängus Maaülikooli meeskonnal varakult initsiatiivi haarata, jäädes 4,5-minutilise mängu järel enam kui 10-punktilisse kaotusseisu (6:17). Midagi head ei kujutanud endast Paide jaoks ka järgmine veerandaeg, perioodi keskpaigaks oli nende kaotusseis juba üle 20 punkti (26:47), sarnane vahe püsis poolajapausini (33:53).

Paide võitis küll lauavõitluse 43-37, kuid kaotas rohkem palli (20-14), Maaülikool näitas ka paremat visketabavust (kahesed ligi 65%, kolmesed 43%, Paidel vastavalt 55% ja 21%).

Üleplatsimeheks kerkis 28 punktiga Joosep Russak Maaülikoolist (sh kolmepunktivisked 5/9), lisaks hankis tagamängija ka 9 lauapalli. Ken Karja panustas Maaülikooli võitu 16 silma. Kaotajate edukaimaks skooritegijaks osutus Rauno Nurklik 15 punktiga.

Eesti Maaülikool/Skarcon (6-1) on ainsa meeskonnana esiliigas 6 võiduga, kuid lähimatel jälitajatel on üks mäng vähem peetud. Paide Viking Window (4-3) kukkus tabelis kuuendaks.

TURNIIRITABEL

Saku II liiga

Terminal Oil – Tartu Kalevi Palliklubi 100:62 (18:13; 41:5; 20:22; 21:22)

Ühtlaselt skoorinud (tervelt kuus meest kogus kahekohalise arvu punkte) Terminal Oili meeskond murdis Tartu Kalevi vastupanu teisel veerandil visatud 41(!) punktiga, võitjate resultatiivseimaks osutus 18 punkti visanud Elari Laine, 15 silma lisas Raido Raudsepp. Kaotajate parimana tõid Erkki Voronin 15 ja Raimond Saaremägi 11 punkti.

Terminal Oil (7-1) on tabelis teisel kohal, Tartu Kalevi Palliklubi (1-7) 11. ehk eelviimane.

Võrumaa – Tartu Ülikooli Korvpallikool 100:69 (23:13; 24:21; 25:22; 28:13)

Kahepunktivisked koguni 61% tabanud kodumeeskond alistas Martin Kulbergi 26 ja Fredi Parkeri 20 toel Tartu Ülikooli Palliklubi. Kaotajate parimana viskas Christofer Kalda 14 silma.

Võrumaa (6-2) tõusis kuuenda järjestikuse võiduga tabelis kolmandaks, Tartu Ülikooli Korvpallikool (2-6) paikneb 9. real.