fbpx
Close

Indrek Ruut: Rapla mehed on füüsiliselt võib-olla isegi paremad kui kunagi varem

-Indrek Ruut | Rapla Avis Utilitas Facebook

Tänavusel hooajal Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskonna üldfüüsiliste treenerina töötav Indrek Ruut andis intervjuu klubi Facebooki lehele, kus selgitas enda töö telgitaguseid ning käis välja ka enda suurima väljakutse järgmiseks hooajaks.

Ruut sõnas, et tõenäoliselt paljud inimesed peavad üldfüüsilise treeningu sünonüümiks jõusaali, kuid sellega see kindlasti mitte ei piirdu. “Nagu ma hooaja alguses ütlesin, siis minu töö peamine eesmärk koostöös füsioterapeudiga on see, et mängijad terved püsiksid.”

Ta jätkas: “See hõlmab endast palju asju, millest vaid üks osa on jõusaal. Mida ei teata eriti palju, on erinevad jooksuharjutused saalis, mis meenutavad korvpalluri liikumist väljakul – pidurdused, suunamuutused, spurdid, kaitseasendis ja selg ees liikumised. Lisaks erinevad hüppeharjutused, redelid jne.”

Ruut julgeb väita, et Rapla mängijad on paremas füüsilises konditsioonis, kui nad olid hooaja alguses, kuid tippvormi rihitakse märtsi ja aprilli kuusse. “Mehed on võib-olla isegi paremad kui kunagi varem.”

Kogenud treeneri sõnul nõuab tema töö väga individuaalset lähenemist mängijatele, kellel kõigil on erinevad harjumused, võimekused ja hirmud. “Mõni mängija kardab midagi uut oma repertuaari võtta. See on suur väljakutse ja siinkohal on välismaalastega isegi raskem, aga täna Raplas olevate välismaalastega mingit probleemi ei ole.”

Pikki plaane pole Ruut edasisteks hooaegadeks teinud: “Kui minuga rahul ollakse, siis pole mul plaanis kuhugi minna. Minu jaoks oleks väljakutse just nooremate mängijate aitamine suurde meeskonda. Marek Ruut, Gregor Ilves, Risto Valge, Markus Ruubel või keegi teine sealt Rapla U18 poiste võistkonnast. Et aidata neil üleminekut meeste korvpalli teha lihtsamaks.”

scroll to top