fbpx
Close

INTERVJUU | Andrus Renter: 1990-ndatel oli päris palju mängijaid, kes käisid trennis lihtsalt aega veetmas

-Andrus Renter | Foto: Erakogu

Aastatel 1990-2008 pika karjääri Eesti korvpalli meistriliigas teinud keskmängija Andrus Renter on kossuväljakutel endiselt tihe külaline, kuna tema eesmärk on võita kuldmedal kõikides seenioride vanuseklassides. Korvpall24 portaalile antud intervjuus meenutas juuli keskel suurt juubelit tähistav ehk 50-aastaseks saav endine mängumees nii kõrgliiga aegu kui ka avaldas arvamust tänapäeva korvpalli kohta.

Tartust tuule tiibadesse saanud Renter tegi oma statistiliselt kõige edukama hooaja 2000/01 toonases Hotronicu meeskonnas, kus tema keskmised näitajad olid 21 minutit, 8 punkti ja 5,2 lauapalli. Ise peab ta aga oma parimaks aastaks üht teist hooaega. Kõrgliigakarjääri lõpetas Renter Valga tiimis ning oli ühe lühikese episoodi lausa Valga meeskonna peatreeneriks. Miks see teekond kiiresti otsa sai, selgub samuti intervjuust.

Huvitava meenutusena tuleb Renteri jutust välja, et 1995. aastal jäi ta USA turneel silma mitmele sealsele ülikoolile ning 206 cm pikkust eestlast taheti ookeani taha tõmmata. Veel selgub usutlusest, milliste eesmärkide nimel noored kossumehed 1990-ndate aastate alguses mängisid ning huvitaval kombel on Renteril üsna täpselt meeles, kui suur oli profina 1990-ndate keskel tema kuupalk.

scroll to top