fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga finaalturniiri MVP Priidik Ulp: viskajad on tavaliselt ka head kaitsespetsid, mida mina kahjuks pole

-Priidik Ulp | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga selle hooaja võitjaks krooniti IBIS Tallinn/Hausers ning üle-eestilise finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks ehk MVP-ks valiti finaali viimastel sekunditel koos veaga tabatud kolmesega oma meeskonnale võidu toonud Priidik Ulp.

Rahvaliiga nimel tegime aastatel 2012-15 TTÜ KK meeskonnas ka meistriliiga kogemust saanud 31-aastase mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me ka Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Alustasin 4. klassis Korvpalliklubi Taba 89-s, mis nüüdseks on Tartu Spordiselt Kalev. Mängijakarjäär lühidalt: noorteklassid, teine liiga, esiliiga, meistriliiga, Balti liiga, paar huvitavat üliõpilasliiga(ISBL) hooaega, tagasi esiliigasse, teine liiga, Rahvaliiga, igasugused maakonnaliigad. On nähtud ja tehtud igal tasemel korvpalli.

Kuidas sattusid IBIS Tallinn/Hausers meeskonda?

Pärast keskkooli lõppu tulin TTÜ-sse õppima ja korvpalli mängima. Samal ajal oli Hausersi meeskonna värbaja ka TTÜ esiliigatiimis mängiv Alan Kalda, kes siis korralikke mängumehi Hausersi tiimi muudkui tõi – ju ma siis mõne aastaga tõestasin talle, et olen piisvalt mängumees.

Iseloomusta palun enda poolt IBIS Tallinn/Hausers meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Hästi ühtlane ja kogenud sats oli sel aastal. Polnud kindlat liidrit, kes pidi iga mäng tassima, vaid vastavalt kellel hea päev oli, siis tema peale mängiti rohkem. Rahvaliiga tasemel ei saa öelda, et miskit võiks paremini välja tulla, neid asju oli tegelikult palju, mida peaks paremini tegema. Aga lõpuks me võitsime ja võitjate üle kohut mõista pole mõtet.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Lemmikut korvpallurit mul pole, väga palju hästi sümpaatseid mängumehi on, igalühel omad head ja vead.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Raske öelda, kellega mu mängustiil kõige rohkem sarnaneb. Pean ennast viskajaks, aga viskajad on tavaliselt ka head kaitsespetsid, mida mina kahjuks pole.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Brett Nõmm – temaga saaks ilmselt kõige parema klapi. Usun, et ta suudaks mu kaitses ära peita, et ma mängus ka olla saaksin.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Lemmikuid ega vastumeelseid reegleid mul pole.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Hetkeseisuga, midagi sellist:
PG: Kerr Kriisa/Sten-Timmu Sokk – PG võiks olla selline pigem söötja kui ise tegija ja platsil kontrolli hoidja. Kui Sokk oleks terve ja vormis, eelistaksin teda.
SG: Kristian Kullamäe – peaks siis defense breaker’i rollis olema.
SF: Janari Jõesaar – hea poiss, ilmselt on noorena hea “põhja” alla saanud.
PF: Siim-Sander Vene – kogenud mängumees, kapten.
C: Maik-Kalev Kotsar – Eesti parim korvpallur hetkel.

Millega Sa päriselus tegeled?

Päriselus tegelen ehituse peatöövõtus objektijuhtimisega.

scroll to top