fbpx
Close

INTERVJUU | Sixten Tomingas Itaaliasse siirdunud hoolealusest: valikus olid ka Madridi Real, Barcelona ja Baskonia

-Sixten Tomingas | Foto: Siim Semiskar

Uuel hooajal on järjekordne Eesti korvpallitalent siirdumas piiri taha, kui Eesti U16 vanuseklassi üks liidreid Kaur-Kennerth Tomann hakkab õppima ning mängima Itaalias noorte arendamisele keskenduvas Stella Azzurra klubis. 203 cm pikkuse Tomanni treener on Sixten Tomingas, kelle käe alt on mitmed teisedki mängijad piiri taha läinud, viimati Oliver Kullamäe, selle sama Audentese SK U16 grupi mängujuht.

Mai teises pooles Rakveres peetud Eesti U16 poiste meistrivõistluste finaalturniiril kogus Tomann finaalkohtumises 39 punkti ja 17 lauapalli ning tema vastu tehti koguni 14 viga (efektiivsusteguriks tuli 60) ning ta valiti finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks. Osava noormehe vastu tundsid tema treeneri Sixten Tomingase sõnul huvi mitmed Euroopa gigandid.

Korvpall24 palus Sixten Tomingal pikemas intervjuus rääkida lähemalt, kuidas valik Stella Azzurra kasuks langes ning kuidas üldse käib välismaal klubide juures enda näitamine ja oludega tutvumine. Räägime ka laiast pildist ehk noorena välismaale siirdumisest ning Tomingas avaldab, et kuigi tema õpilased on mitmel puhul selle tee ette võtnud, siis on tema kindlalt seda meelt, et sellises vanuses piiri taha minek tuleb väga hästi läbi mõelda.

scroll to top