fbpx
Close

INTERVJUU | 18-aastane Leemet Loik teeb tänavu midagi, mida paljud sooviksid, aga vähesed suudavad

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Tänavuse korvpallihooaja üheks põnevamaks noormängijaks, keda sai ka kõrgliigatasemel jälgida, on aprillis 18-aastaseks saanud tagamängija Leemet Loik. Paljudele on veel teadmata fakt, et noormees otsustas tiheda korvpallihooaja kõrvalt tuleviku nimel võtta kätte ja kolme kuuga teha lisaks 11. klassi õpingutele ette ära ka 12. klass ning lõpetada keskkool aasta varem.

Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnas oli Loik Eesti-Läti korvpalliliigas isegi ootamatult suures rollis ning sai lõpuks kaela ka Eesti meistrivõistluste hõbemedali. Noorteliigas U18 vanuseklassis Audentese SK meeskonda esindanud Loik tegi mai keskel peetud finaalturniiril kaks hiilgemängu, millest sel korral piisas pronksmedaliks.

Kõige selle kõrvalt ei käinud 198 cm pikkune tagamees mitte ainult niisama koolis, vaid õppis topeltkoormusega, võttes lisaks 11. klassile ette ka 12. klassi õppetükid. Korvpall24.ee uuris paljudele noorsportlastele eeskujuks olla võiva mängumehe tulevikuplaane ning põhjust, miks (vähemalt ühe ca 20 aastat tagasi keskkoolis käinud kõrvaltvaataja jaoks) ebainimliku pingutusena tunduv ettevõtmine teoks sai.

Kuidas võtaksid U18 finaalturniiri kaks mängu oma sõnadega kokku?

Poolfinaalis me lootsime, et võit tuleb avapoolajaga ära. Aga nüüd, kahe mängu kokkuvõttes, on näha, et suutsime esimese poolaja kesta, aga teist enam mitte. Mäng käis enamasti läbi minu ja Rani (Ran Andre Pehka – toim.) ja me väsisime teiseks poolajaks ära.

Ka pronksimängus olite suurelt eest ära, aga Tartu tuli viimastel minutitel viigini. Mis juhtus?

Suutsime vahepeal isegi 25 punktiga ette minna, aga eks kõigil hakkas eilne väsimus sisse kütma. Aga nagu eilses poolfinaaliski, siis oli üsna kohutav näha, kuidas me järjest ja järjest eduseisu kaotasime.

Sul isiklikus plaanis on peal väga tõsine koormus, kui otsustasid teha koos 11. klassiga ette ära ka 12. klassi. Kuidas see välja näeb ja miks sellise otsuse tegid?

Märtsis alustasin sellega. Algne põhjus oli, et saaks varem USA ülikooli ära minna, aga see pole hetkel enam nii tõenäoline. Hakkasin ühel hetkel 12. klassi õppetükke ette tegema, et äkki tõesti õnnestubki kogu klass ära teha. Eks aeg näitab, kuidas läheb. Praegu tuleb veel natuke tööd teha ja esmaspäeval (intervjuu on tehtud 19. mail – toim.) on mul juba eesti keele riigieksam. Kolm eksamit on veel vaja ära teha, siis ongi 12. klass koos 11. klassiga läbi.

Kuidas sellise koormusega toime tuled? Kas korvpalli ja kooli kõrvalt üldse millegi muu jaoks aega üldse jääbki?

Ma ei ole väga sotsiaalne inimene, kes käiks palju kuskil pidudel. See on kaasa aidanud ning andnud mulle aega õppimisega tegeleda. Mind on paljud inimesed ka aidanud ning kui on olnud raskusi, siis olen lihtsalt abi küsinud. Kuigi, ega ma liiga palju pole tahtnud küsida (muigab – toim.). Aga näiteks matemaatikas olen ma ise päris kõva käsi.

Kui saad nüüd tänavuse õppeaastaga keskkoolidiplomi kätte, siis mis uuel hooajal plaanis? Saan aru, et USA ülikooli minek üks aasta varem ei pruugi tingimata õnnestuda?

Jah, kui ma nüüd sel sügisel USA-sse ei lähe, siis järgmisel aastal olen n-ö professionaal. Ma ei tohi mängimise eest muidugi palka saada (USA ülikoolireeglid keelavad mängijatel enne kolledžikarjääri profisportlasena raha teenida – toim.), aga professionaal selles mõttes, et saan keskendun ainult korvpallile. Magan, söön ja käin kossutrennis. Kõik!

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Kas Sinu eesmärk on igal juhul saada profikorvpalluriks?

Ja-jah! See on kindlasti mul üks suur unistus.

Tean, et näiteks eelmisel suvel tegid treener Sixten Tomingasega palju ka individuaalset treeningtööd. Kas sellest on tänavusel hooajal ka abi olnud?

Eile just mõtlesin selle peale, kui poolfinaali kaotasime. Ärkasin eelmisel suvel kogu juunikuu kell kuus hommikul, et trenni minna ja siis ikka suutsime selle finaalikoha käest mängida (muigab – toim.). Ma oleks nii väga tahtnud U18 finaali jõuda tänavu, aga ju siis pidi niimoodi minema.

Aga oled Sa individuaalses plaanis oma tänavuse hooajaga rahul?

Ma ei ole endaga kunagi rahul. Tunnen alati, et suudan veel paremini. Isegi, kui mul kõik visked sisse lähevad, siis tean, et midagi suudan kindlasti paremini teha.

Sind visati Eesti-Läti liigas kohe hooaja alguses vette, aga tundub, et ujusid välja?

Eks mu mänguminutid kõrgliigas kõikusid, aga teadsin kohe hooaja algusest peale, et saan oma võimaluse. Gert Kullamäe (oli hooaja alguses Tallinna Kalev/TLÜ peatreener – toim.) rääkis mulle, et tahab mind kohe katsetada ja külma vette visata. Pidin kohe mehe eest väljas olema. Esimeses mängus suutsin kohe ennast tõestada (Loik viskas hooaja esimeses ametlikus mängus Jekabpilsi vastu 27 punkti – toim.) ja siis hakkasid mänguminutid kogunema. Paugutasin korra ka Ventspilsile 13 sanga ära. Hooaeg on üles-alla kõikumistega läinud, aga nii on kõigega elus. Kogu aeg ei saagi hästi minna.

Järgmiseks sihiks on Sul siis pääseda USA ülikooli? Juhtub see siis juba sel sügisel või alles järgmisel, kas on nii?

Jah, see teema on kõik alles selgumas veel.

Eesti-Läti Korvpalliliigas kogus Leemet Loik tänavusel hooajal 28 mänguga keskmiselt 21,4 minutit, 7 punkti, 2,9 lauapalli, 1 resultatiivse söödu ja 0,8 vaheltlõiget. Eesti meistrivõistluste play-offis olid samad numbrid 10 mängu, 4,5 punkti, 1,4 lauapalli ja 0,8 söötu.

scroll to top