fbpx
Close

Kaugviskekontserdi püsti pannud BC Kalev/Cramo tuli oodatult Eesti meistriks

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliiga 2018/19 hooaja tšempion on BC Kalev/Cramo. Finaalseeria kolmanda mängus alistati Tallinna Kalev/TLÜ skooriga 105:83.

BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ 105:83 (32:28, 32:10, 20:25, 21:20)

Võrreldes seeria teise mänguga suutis Kalev/TLÜ kohtumise alguses mängus püsida. Kalev/Cramo saatis pea ilmeksimatult kaugviskeid läbi korvirõnga, mis ühel hetkel oli 7/8, ning avaveerand võideti 32:28. Järgmise kümne minuti jooksul sai favoriit ka oma kaitse pidama ja poolajaks oli eduseis 64:38. Kalev/TLÜ polnud veel lõplikult murdunud ja kolmanda veerandaja lõpus suudeti vahe vähendada 18 punktile. Kristjan Kitsing vastas aga järjekordse kolmepunktiviskega ning viimasel neljandikul kuni lõpuvileni välja püsis Kalev/Cramo eduseis üle 20 punkti.

Kalev/Cramo oli pidurdamatus hoos kaugvisetel, mida tabati kokkuvõttes 17/34, Kalev/TLÜ-l oli sama näitaja 9/23. Visketabavuses oli Kalev/Cramo samuti 55%-43% parem, ka lauavõitluses ning korvisöötude osas oldi vastavalt 41-36 ning 31-14 üle.

Võitjate parimana viskasid Branko Mirkovic ja Kristjan Kitsing 20 punkti. Chavaughn Lewis järgnes 16, Arnett Moultrie 13 ning Martin Dorbek 12 punktiga. Lewis ja Dorbek andsid seejuures 8 ning 7 korvisöötu.

Kalev/TLÜ poolelt tõi Damarcus Jamaal Harrison 19 punkti ja 6 lauapalli. Kaido Saks lisas 16 silma, kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga tegi Michael Kyre Buchanan. Joshua Nofflet kogus 10 silma.

Eesti meistriliiga tähtede viisikusse valiti BC Kalev/Cramo poolelt Chavaughn Lewis ja Anett Moultrie, Tallinna Kalev/TLÜ-st Damarcus Jamaal Harrison, hooaja kolmandana lõpetanud Pärnu Sadamast Demetre Rivers ja neljandaks jäänud TalTechist Toomas Raadik. Aasta uustulnuka tiitliga pärjati Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp ning aasta treeneriks valiti Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys. Finaalseeria MVP auhinna sai Kalev/Cramo tagamees Branko Mirkovic.

“Eks kaotus teeb alati haiget ja peale eelmist keretäit oli rakse olla. Täna tundus ka, et läheb asi käest ära, aga õnneks jäi mõistlikkuse piiresse. Ei saanud nende kiirrünnakuid ja kaugviskeid kinni. Tegid meile pallikooli ning olid klassi võrra kõrgemad meist. Eks meil esimene mäng võimalus oli, aga oma lollustest polnud üllatusteks valmis. Oleme nüüd kogenumad, sel aastal hõbe ja järgmine aasta uuesti. Võimalus on, et jätkan Kalev/TLÜ-s, aga pole nii kaugele jõudnud, et rääkida välismaalastest ja budgetist,” rääkis Martin Müürsepp Tallinna TV-le antud intervjuus.

Kas Janar Talts on karjääri jätkamas? “Olen küsinud seda temalt mitmeid kordi, aga ta ei oska enam rääkida, vaid krimpsutab nina. Tahaks et jätkaks – vanem mees, teab mida teeb. Statistika pole oluline, nüüd on ta juba korvpallur, kes statistikat ei pea vaatama,” vastas Müürsepp naljatades.

“Olen väga õnnelik et võitsime. Esimene mäng oli närviline, aga teises ja kolmandas olime rohkem fokusseeritud. Polnud kerge hooaeg, aga see tuleb mu tööga kaasa. Kokkuvõttes leidsime õiged lahendused,” sõnas Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys. Spekuleeritud on, et Kairys võib siirduda kodumaale Klaipeda Neptunase peatreeneriks, kuid välistatud pole ka Eestis jätkamine. “Olen valmis läbi rääkima. Mida varem see juhtub, seda parem,” lisas Kairys.

“Kokkuvõttes saab öelda, et tuli nii, nagu pidi tulema. Võitsime seeria kolme mänguga ja see on see, mis lõpuks loeb. Oleks isegi punktiga võitnud, siis ei võta see ju võitu ära. Saime oma töö tehtud. Ütleme nii, et hooajal kolmest kaks täitsime eesmärgi. Komistasime Eesti-Läti ühisliigas, oleks võinud seal finaali jõuda. Mul on veel üks aasta lepingut ja olen igal juhul Kalev/Cramos jätkamas,” ütles Kalev/Cramo kapten Kristjan Kangur.

Kui talendikas oli Kalev/Cramo võrreldes sellega, mida Kangur on ise välismaal mängides kogenud? “Oli ses mõttes piisavalt, et VTB play offi jõudmine oli hea märk ja hea mõõdupuu – tugev liiga, tugevad meeskonnad. Omamoodi põnev oli, kuna palju mängijaid vahetus ja mängustiil muutus. Ühest hinnangut on raske panna. Suutsime hooaja teise poole päris tublilt mängida,” lisas Kangur.

scroll to top