fbpx
Close

Donaldas Kairys: Cramos jätkamise läbirääkimised tulevad, kuid olen avatud kõigile pakkumistele

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallimeistriks krooniti tänavu oodatult BC Kalev/Cramo, kes viimaseks jäänud kolmandas finaalmatšis alistas Tallinna Kalev/TLÜ 105:83. Hooaega täiel rinnal nautinud leedulasest peatreener Donaldas Kairys sõnas, et Cramo juhtidega on kokku lepitud, et juba lähiajal hakatakse arutama tema võimalikku jätkamist. Samas, mees on enda sõnul avatud ka teistele pakkumistele.

“Tunnen rõõmu ja rahulolu, et saan koos mängijate ja klubi taustajõududega seda meistritiitlit tähistada,” sõnas Kairys Korvpall24.ee portaalile alustuseks. “Olen mõlemat hooaega Cramos nautinud. Kuigi mullu me ei lõpetanud Ühisliigas aastat nii nagu tahtsime, siis meil oli mitmeid häid momente. Tänavu läks veidi edukamalt – hooaeg algas hästi ja ka lõpp oli minu hinnangul küllaltki korralik. Nüüd on hooaeg läbi ja oleme valmis tähistama.”

Eesti liiga tänavuseks parimaks treeneriks valitud leedulase sõnul ei tekkinud Cramol finaalseeriaks keskendumisega probleeme: “Me oleme professionaalid. See tähendab, et peame leidma viisi enda motiveerimiseks. Kui seda halvasti teha, siis võib kiirelt leida ennast hädast, nagu see juhtus meiega finaalseeria avamängus. Olen rahul, et suutsime avamängu probleemid seljatada ning kaks järgmist mängu tulid juba kergemalt, kuna suutsime asju õigesti teha.”

42-aastase Kairyse sõnul on peatreeneri pidev ülesanne hoida oma mängijaid ühise eesmärgi nimel liikumas, erti, kui VTB Ühisliiga ja koduse liiga mängutasemed on väga erinevad. “Sellist pidevat motiveerimist ei tule teha päris iga päev, aga kindlasti väga tihti. Ma mõistan, et tasemevahe erinevates sarjades on eriti keeruline just mängijate jaoks. Otsisime pidevalt uusi asju, mis meid taas sütitaks ning hoiaks võitlusvõimelisena.”

Tänavu eduka hooajaga VTB Ühisliigas oma aktsiaid treenerina kindlasti tõstnud Kairys on kursis, et Leedu meedia seostab teda järgmiseks hooajaks Klaipeda Neptunase peatreeneritooliga. Mehe enda sõnul on selline kuulujutt tekkinud põhjusel, et klubi senine peatreener lahkub ja tema ise on sealt piirkonnast pärit.

Kus Kairys treenerina jätkata tahaks? “Kõik need jutud algavad umbes nädala pärast. (Cramo juhtkonnaga) oleme arutanud, et hakkame asja arutama,” kinnitas Kairys, et Eesti tippklubi juhtidega istutakse kindlasti jätkamise teemat rääkima. “Ootan läbirääkimisi Cramoga, kuid olen avatud kõigile pakkumistele.”

scroll to top