fbpx
Close

Eesti 3×3 korvpalli hooaeg stardib juba sel nädalavahetusel Kadrinas, Helsingis ja Mäetagusel

-3x3 Tallinn Open Quest Tour 2019 | Foto: tanavakorvpall.ee

-3×3 Tallinn Open Quest Tour 2019 | Foto: tanavakorvpall.ee

Läbi aegade suurima etappide arvuga suvine 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste hooaeg stardib sel nädalavahetusel etappidega Kadrinas, Mäetagusel ja Helsingis.

3×3 tänavakorvpalli osalustest ja tulemustest sõltub kas Eesti pääseb 3×3 korvpallis otse 2020 aasta Tokyo olümpiamängudele või olümpiamängude kvalifikatsioonile. Eesti 3×3 turniiri võitja pääseb 23.-24. augustini FIBA 3×3 maailmaturnee põhivõistlusele Šveitsis.

“Tänavakorvpallis hindab FIBA nii ala populaarsust kui tulemusi, mistõttu on sel suvel FIBA 3×3 reitingusüsteemis eriti oluline, et igal etapil osaleks kõikides võistlusklassides vähemalt 12 võistkonna jagu tiime, kuna sedasi on kogu turniiril kõrgem reiting”, ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul on paljudel etappidel ka 12 võistkonna piirang. “Tänaseks on selliselt meeste sarjas registreerimine lõppenud selle pühapäeva Helsingi ja 7. juuli Kunda 3×3 etappidel”, sõnas Kimmel.

Tänavakorvpalli etappidele registreerimine lõpeb 2 päeva enne turniiri algust kell 20:00 ehk laupäevasele Kadrina etapile neljapäeval kell 20:00 ja pühapäevastele Mäetaguse ja Helsingi etappidele reedel kell 20:00. Osalustasud, mis on 40 eurot võistkonna kohta meeste sarjas ning 20 eurot võistkonna kohta kõikides teistes sarjades, tasutakse võistluspaigas kohapeal.

Kõik selle suve 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste etappide asukohad ja registreerimislingid leiab PLAY.FIBA3X3.COM lehelt.

scroll to top