fbpx
Close

Gert Kullamäest saab uuel hooajal TalTechi peatreener!

-Gert Kullamäe ja Rait Käbin | Foto: TalTech Basketball Facebook

-Gert Kullamäe ja Rait Käbin | Foto: TalTech Basketball Facebook

TalTechi korvpallimeeskond andis esmaspäeval ametlikult teada, et uuel hooajal asub senise juhendaja Rait Käbini asemel peatreeneri kohustustesse Gert Kullamäe.

“Kuna me tahame spordiklubina ja samas ka korvpallivõistkonnana edasi areneda, siis tuleb tõdeda, et kahel kohal töötamine muutus mingist ajast alates liiga üle jõu käivaks. Pöördusin ettepanekuga Gerdi poole ja leidsime kiiresti ühise keele: meie visioon ühtis kuidas edasi peame minema ning kuhu tahame jõuda,” sõnas Rait Käbin klubi Facebooki lehel.

Käbin aga meeskonnast kaugeks ei jää: “Spordiklubis töötades olen kindlasti võistkonna tegemiste juures igapäevaselt, aga senisest rohkem tahan keskenduda spordiklubi arendamisele ja tulevasele perelisale ning samas on hea meel, et Gerdi peamiseks abiliseks jääb meie korvpallikooli ambitsioonikas treener Kris Killing.”

“Kuna Gert on ise ka meie ülikooli korvpallimeeskonnas kunagi mänginud, suure kogemustepagasiga ning on alati olnud hingega Eesti korvpalli arendamise juures, siis leiame, et tema on just see, kes meie korvpallimeeskonna teed edasi juhtima peaks. Soovime spordiklubi poolt Gerdile tulevases ametis edu ja jaksu. Gert alustab augustis,” lisas Käbin.

Kullamäe enda sõnul pakkumise üle kaua ei mõelnud: “Tänan Raiti ja Raidot (klubi mänedžer Raido Ringmets – toim.) usalduse eest, et nad mulle sellise ettepaneku tegid. Kaua mõtlemisaega ei olnud vaja, kuna olen siinkandis üles kasvanud ja mul on selle majaga erilised mälestused.”

“Kõike kokku pannes tuli otsus suhteliselt kiiresti. Tahame üheskoos panustada Eesti korvpalli ja meil oli koheselt ühine arusaam klubi tegevusest ja tulevikuplaanidest. Minu kui eksmängija ja treeneri jaoks on alati tähtis keskkond, et ümberringi oleks positiivne suhtumine ja usaldusväärsed inimesed. Siin on kõik minu jaoks olemas. Ootan põnevusega uut väljakutset ja loodetavasti sulandun meeskonda kiiresti,” lisas Kullamäe lõpetuseks.

Pika mängijakarjääri lõpetuseks vahetas 47-aastane Kullamäe mänguvormi ülikonna vastu 2009. aastal Tartu Ülikool/Rockis, kus esialgu töötas abitreenerina, kuid 2012. aastal tõusis peatreeneriks. Tartus töötas mees kuni aastani 2017. Järgmiseks klubiks oli Kullamäele Tallinna Kalev/TLÜ, kust ta lahkus eelmise hooaja poole pealt.

scroll to top