fbpx
Close

USA ülikooliga käed löönud Leemet Loik: tean, et põhirõhk pannakse seal kaitsele

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval tuli paljude Eesti korvpallisõprade jaoks rõõmustav uudis, kui selgus, et 18-aastane Leemet Loik on käed löönud USA-s Californias asuva Saint Mary’se ülikooliga. Teatavasti tegi lõppenud hooajal sama ülikooli korvpallimeeskonnas oma debüüthooaja ka eestlasest keskmängija Matthias Tass.

Saint Mary’s Gaelsi korvpallimeeskonna abitreener Danny Yoshikawa käis Eesti noormeest hiljuti korvpalli finaalseeria ajal ka Tallinnas vaatamas. “Olen Dannyga kaua suhtluses olnud ning uurinud ka ise kooli kohta. Samuti olen pidevalt Tassiga suhelnud, kes samuti ülikooli igati kiitis. Kõik tundus super olevat, eriti välismaalasena, sest koolis on suhteliselt palju välismaalastest korvpallureid,” selgitas Loik Korvpall24.ee portaalile.

“Tassilt ja Yoshikawalt olen teada saanud, et tiimis pannakse põhirõhk kaitsele. Tassi pealt oli näha, et juba freshmanina (esimese aasta uustulnuk ülikoolis – toim.) sai ta aasta lõpus väga palju mänguminuteid ning peatreener nimetas teda tiimi parimaks kaitsjaks,” on Loik enam-vähem teadlik, mis teda ees ootab.

Saint Mary’s Gaelsi mängijate nimekirjaga pole noormees veel väga põhjalikult tutvunud, aga teab, et tagaliinis olid sel hooajal tiimi põhimehed Jordan Ford ja Malik Fitts.

Kuna Loik plaanib lõpetada keskkooli viimased kaks klassi ühe aastaga ning koolile tänavu suvel joone alla tõmmata. Hetkel on veel lahtine, kas Loik alustab oma ülikoolikarjääri juba algaval hooajal või veedab ühe vaheaasta Eestis mängides ning siirdub kolledžisse hooajal 2020/21.

“Mul on inglise keelega seis väga hea, tegin kevade alguses ka keeletesti ja sain C1 taseme ning samuti seal olles küsisid ameeriklased mult, kuidas ma nii hästi keelt oskan,” lisas Loik oma keeleoskuse kohta. “Sisuliselt mina olen valmis minema ja see selgumine, millal lähen, on nüüd nädalate küsimus. Pigem sõltub see ülikoolist, sest praegusel kursil saan ma keskkooli lõpetatud.”

scroll to top