fbpx
Close

Viienda Eesti meistritiitli võitnud Kristjan Kangur tulevikust: mõtlesin, et hakkan tennist mängima…

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas ei jätnud ka tänavusel hooajal BC Kalev/Cramo vastasele finaalis võimalust, kui seerias oldi 3-0 paremad Tallinna Kalev/TLÜ-st. Eesti-Läti ühisliigas oli pronksmedal BK Ventspilsi ja Riia VEF-i järel pigem pettumus, aga suuremas plaanis pidas meeskonna kapten Kristjan Kangur hooaega kordaläinuks.

36-aastane Kangur aitas isiklikult Kalev/Cramo teist aastat järjest Eesti meistriks, varasemalt on sama klubiga tal tiitel ette näidata veel hooajast 2008/09 ning Tallinna Kaleviga ka hooaegadest 2001/02 ja 2002/03. Veebruaris Eesti koondisega lõpparve teinud ääremängija sai osaks ka kalevlaste ajaloolisest VTB Ühisliiga hooajast, kui jõuti esimest korda play-offi.

Korvpalliga Kangur lõpparvet veel teha ei kavatse ning mees kinnitas Korvpall24.ee portaalile ja teistele ajakirjanikele, et ka uuel hooajal võib teda Kalev/Cramo ridades näha. Intervjuu Kanguriga on tehtud viimase finaalmängu medalitseremoonia järel.

Kuidas selle hooaja kokku võtaksid?

Pikk hooaeg. Loomulikult oli meil ärakukkumisi, aga arvan, et see on võistkonnaaladel loomulik ning eriti siis, kui on sellised graafikud ja nii palju mänge. Ideaalselt tulemusest jäi puudu Eesti-Läti ühisliiga finaalkoht, kui mitte võit. Samas suutsime kaks teist eesmärki täita: jõuda VTB Ühisliigas play-offi ja võita Eesti meistritiitel. Seega kolmest kaks oli käes.

Oled oma karjääri jooksul näinud igasuguseid võistkondi ja võistkonnakaaslasi. Kas tänavune hooaeg suutis kuidagi Sind üllatada või nägid midagi täiesti uut?

Mõningaid asju nägin, mida varem polnud näinud. Iga päev oli seiklus ja uus situatsioon. Kunagi ei teadnud, mis tööle minnes ees ootab.

Kas veteranmängijana ootad hooajalt pigem kindlust või Sulle meeldib selline põnevus, nagu ütlesid, et iga päev lähed tööle ja ei tea mis ees ootab?

Ikka kindlus ja stabiilsus meeldib. Loomulikult, kui teeme igapäevaselt tööd, siis asjad peavad muutuma automaatseks ja iseenesest tulema. See hooaeg oli põnev ja huvitav.

Palju on räägitud teie ebakõladest ja riietusruumist, aga samas väljakul sujus koostöö väga hästi. Kuidas see nii saab olla?

Selle jaoks me tegime tööd ja treenisime iga päev. Ma ei tea, kust see jutt tuli, et oli palju ebakõlasid. Seda rääkisid reporterid, vahel tehakse sääsest elevant. Nii, nagu igas võistkonnas, oli ka meil väikeseid probleeme ja see ongi loomuliku protsessi osa. Ma ei pööraks sellistele asjadele tähelepanu, eriti hooaja lõpus, kui töö on tehtud. Töö käigus tihtipeale probleeme tekib ja neid tuleb lahendada. Tänu sellele tuleb ka edukas resultaat.

Kuidas suutsite finaalseerias fookust hoida? Teie jaoks oli ilmselt kulminatsioon ikkagi VTB play-off?

Ei, ma ei ütleks. Finaalseeria oli küll teistmoodi, kuna võidukohustus kui selline oli absoluutselt meie õlgadel. Ma arvan, et võib-olla see aitaski meil keskenduda ja treenerid üritasid meid ka koguaeg ärkvel hoida. Mängijad teadvustasid endale, et hooaeg pole VTB play-offiga veel läbi. Mul on hea meel, et me ei komistanud.

Nüüd tuleb suvepuhkus. Kas oled mõelnud mingeid järgmisi hooajaplaane ka või on sellest veel vara rääkida?

Mõtlesin, et hakkan tennist mängima… (naerdes – toim.), aga loomulikult jätkan korvpalliga.

Ketsid varna veel ei lähe?

Ma ei usu, plaanis on ikka veel natuke mängida. Ma jätkan.

On sul südamesoov seda Kalev/Cramos teha?

Ärgem nüüd tõttame ette, võtame rahulikult. Tähistame natuke seda pikka hooaega. Küll siis homme või ülehomme hakkame mõtlema. (Pärast väikest pausi – toim.) Mul on veel aastane leping olemas.

Kunagi oled öelnud, et tahad karjääri Pärnus lõpetada. Kas see mõte on veel jõus?

Vaatame, mis siin tuleb. Ideaalis võiks ju palju asju teha ja enda jaoks ka veel mängida. Pole mõtet sajaprotsendilisi lubadusi teha.

scroll to top