fbpx
Close

Martin Dorbek MM-ile sõitvast 3×3 koondisest: me ei lähe endast parimat andma, läheme ennast ületama!

-Eesti 3x3 korvpalli MM-koondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti 3×3 korvpalli MM-koondis | Foto: Siim Semiskar

Saalikorvpallihooaeg on just läbi saanud ning mängijad kolivad katuse alt väliväljakutele. Juuni teises pooles ootavad Eesti 3×3 korvpallikoondiseid ees Minskis toimuvad Euroopa mängud ning Amsterdamis peetavad maailmameistrivõistlused. Kuna võistluste kuupäevad suures osas kattuvad, siis pandi kokku kaks erinevat Eesti esindust, keda teisipäeval Ballzy showroom’is avalikult ka tutvustati.

3×3 korvpalli peatreeneri ametis on tegutsemas endiselt Siim Raudla, kellel oli ka ülesanne koondised kokku panna. Tema sõnul oli see tänavu väga keeruline ja veel raskemaks tegi selle tõik, et kokku pidi saama kaks võitlusvõimelist esindust.

“On absurdne, et kaks sellise tasemega turniiri toimuvad täpselt samal ajal,” kommenteeris Raudla pressikonverentsile kohale tulnud ajakirjanikele. “Tänavu oli tõesti keeruline mehi kokku saada. Minskisse mineku jaoks oli vaja täita ka hulganisti pabereid ning hakkasin seda juba varakult ajama. Kujutage siis ette, et saalihooaeg käib ja tuleb mingi jorss, et hakka nüüd 3×3 pabereid täitma,” võttis Raudla värvikalt oma tegemised kokku.

Aga koondised said komplekteeritud ning 18.-23. juunil Amsterdamis toimuval MM-il esindavad Eestit Martin Dorbek (lõppenud hooajal BC Kalev/Cramo), Karl Johan Lips (Tallinna Kalev/TLÜ), Rannar Raap (Pärnu Sadam) ja Joonas Järveläinen (Plymouth Raiders, GBR).

“Koostasin koondise selle järgi, et võtsin Eesti liiga võitja, teise koha ja kolmanda koha tiimist ühe mehe ja Suurbritannia neljanda. Nali naljaks, usun, et need mehed peaks selle mängu jaoks sobima küll. Eelmise aasta koondisest Maik-Kalev Kotsarit ja Jaan Puidetit ei saanud, pidin neile asendajad otsima,” rääkis Raudla.

Pressikonverentsil küsiti ka, kui kergekäeliselt klubid oma mehed 3×3 korvpalli mängima lubasid. Lips ja Järveläinen ütlesid, et neil probleemi pole, kuna lepingud said hooaja lõpuga läbi. Dorbek sõnas lühidalt: “Küsisin ja võisin minna.” Raap vastas: “Polnud probleemi, sest mida rohkem kossu, seda parem!”

Eesti koondise alagrupivastasteks Amsterdamis on Venemaa, Ukraina, Mongoolia ja Puerto Rico ning Dorbek on seda meelt, et meie tiimid ei ole 3×3 korvpalli maailma tipust oma tasemelt väga kaugel. “Võtame näiteks maailma esimese tiimi Serbia, olen nendega mitu korda nüüd mänginud ja kordagi pole jäänud vahe vist rohkem kui 3 punkti. Ma ei ütleks, et see tipp meile kättesaamatu oleks. Me ei lähe endast MM-ile parimat andma, vaid läheme ennast ületama!”

Peatreener Raudla sõnul käib kogu töö võimaluse nimel jõuda Tokyo olümpiamängudele. See nõuab aga perfektset õnnestumist mitmetel turniiridel. “Olümpiakoht pole võimatu. Kui saame hea koondise kokku ja kõik õnnestub, siis mine sa tea. Tasub sinna suunas pürgida!” kinnitas Raudla.

-Eesti 3×3 korvpalli Euroopa mängude koondis | Foto: Siim Semiskar

Samal ajal, kui meie üks esindus mängib Amsterdamis, on teine koondis võistlustules Minskis toimuvatel Euroopa mängudel. Seal on koosseisus Renato Lindmets (RSK Tarvas – Saku I liiga), Egert Haller (BC Valga-Valka/Maks&Moorits), Sander Viilup (TalTech), Kristjan Evart (KK Viimsi/Noto – Saku I liiga).

Euroopa mängudel on Eesti vastasteks alagrupis Sloveenia, Leedu ja Valgevene. “Kõvad riigid on vastas, midagi lihtsat olema ei saa,” kinnitas peatreener Raudla. “Koondisesse valisin mehed, kellel kõigil 3×3 korvpalli kogemus olemas. Otsisingi mehi, kellele lühikese ettevalmistusaja jooksul poleks vaja liiga palju asja selgitada.”

Kodune 3×3 korvpalli hooaeg algab juba tänavusel nädalavahetusel, kui otsa teevad lahti Kadrina, Mäetaguse ja Helsingi.

Vaata pressikonverentsi fotogaleriid SIIT.

scroll to top