fbpx
Close

NBA skautide ees hiilanud Matthias Tass: tahtsin minna keskringi ja logo suudelda, aga rahvas jooksis väljakule

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Neljandat hooaega ookeanitaguses üliõpilasliigas NCAA mängiv 22-aastane ja 208 cm pikkune tsenter Matthias Tass teenis oma senise karjääri ühe magusama võidu, kui ta oli St. Mary’s Gaelsi korvpallimeeskonna üks resultatiivsemaid, kui veebruari viimastel päevadel mängiti üle ülikoolikorvpalli ekspertide poolt koostatud üleriigilise reitingu esimene tiim Gonzaga 67:57.

Edetabelis 23. kohal paiknenud St. Mary’se kaitse, kus korvi all on väga suur roll eestlasest tsentril, hoidis Gonzaga koguni 32 punkti allpool oma hooaja senisest keskmisest. 24 minutit väljakul viibinud Tass oli 13 punktiga oma tiimi paremuselt teine punktitooja, kahepunktiviskeid 50-protsendiliselt tabanud (6/12) eestlane lisas ka 3 lauapalli ja ühe kulbi. Just Tassi kulp oli kohtumise üks murdemomente, mis aitas 1.15 enne lõppu Gonzaga võitlusvaimu lõplikult murda. Tagamees Tommy Kuhse kogus 14 silma, 6 lauapalli ja 4 söötu.

Kaitses suudeti seejuures hoida pea kõik Gonzaga põhimehed üsna kuival, kui keskmiselt 18,1 silmaga WCC konverentsi parimaks punktikütiks olnud Drew Timme kogus vaid 6 punkti (visked väljakult 2/10), suvises NBA draftis mõnel pool isegi esikolmiku valikuna reklaamitav Chet Holmgren jäi samuti 6 silma peale ning WCC edukaim korvisöötude andja Andrew Nembhard jäi selles vallas sootuks nullile. Vaid samuti tõenäoliselt järgmise NBA drafti esimeses ringis valituks osutuv tagamees Julian Strawther tegi 14 silma ja 7 lauapalliga endale kohase mängu.

scroll to top