Pärnu tegi Riversi juhtimisel võimsa tagasituleku ja sai võõrsilt magusa võidu, Tartule valus kaotus

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas said Eesti klubidest võidurõõmu tunda Pärnu Sadam ja TalTech. Tartu Ülikool teenis mõneti ootamatu kaotuse ning Rapla Avis Utilitas ja Tallinna Kalev/TLÜ pidid samuti võõrsil vastase paremust tunnistama.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – TalTech 64:87 (18:20, 16:28, 17:18, 13:21)

Valga-Valka oli suurema osa avaveerandist juhtimas, kuid viimaste minutite jooksul pääsesid külalised Jaan Puideti lähi- ja Sander Viilupi vabaviskest 20:18 ette. Kodumeeskonna tagamängija Stephen Brown tõi seejärel viis punkti ja Valga oli uuesti peal. Seisult 25:25 tegi TalTechi 10:2 spurdi ning midagi paremaks Valga jaoks ei läinud, sest 1.12 enne puhkepausile minekut olid vastased juba 16 punktiga juhtima pääsenud.

Kolmanda veerandaja jooksul üritas TalTech vahe 20 punktile kasvatada, ent võõrustajad suutsid raskete lahenduste toel põnevuse säilitada. Veerandaja keskpaigas tegi ka Valga 10:0 spurdi ja üle pika aja oli kaotusseis alla kümne punkti. Levi Martin Giese’i valus kaugvise viis TalTechi viimase neljandiku alguseks 15 punktiga ette. Brown tabas küll neljanda veerandaja esimesel rünnakul kolmepunktiviske, aga siit edasi oli Tallinna klubi järk-järgult eest ära sammumas ning kokkuvõttes teeniti kindel võit.

Toomas Raadik viskas TalTechi eest 19 punkti ja kogus 6 lauapalli. Oliver Metsalu lisas 15, Levi Martin Giese 11 ning Norman Käbin ja Gregor Arbet võrdselt 10 silma.

Valga-Valka poolelt kerkis üleplatsimeheks Stephen Brown 22 punktiga. 10 punkti sai enda nimele Timo Eichfuss, Kristaps Miglinieks lisas 9 silma ning Guntis Sipolinš viskas 8 punkti ja kogus 7 lauapalli.

BK Liepaja – Tartu Ülikool 89:78 (15:15, 25:18, 27:28, 22:17)

Küllaltki korvidevaene avaveerand lõppes Arnas Velicka tabava lähiviskega viigiliselt 15:15. Teise veerandaja alustuseks viis Velicka Tartu ka 17:15 ette, aga Liepaja vastas 9:0 spurdiga ning külalised ei pääsenudki enam poolajani juhtima.

Tartu jaoks muutus seis seitsme minuti möödudes küllaltki keeruliseks, sest Liepaja oli eduseisu juba 13-punktiliseks kasvatanud. Kent-Kaarel Vene tabas seejärel olulise kaugviske, Julius Kazakauskas sai neljal korral vabaviskejoonel käia ja võttis sealt maksimumi ning koos Velicka kolmepunktiviskega oli Tartu kaotusseisu viiele silmale vähendanud. Neljanda veerandaja alguses tõi Velicka veelgi punkte ning kaotusseis oli üle pika aja vaid üks punkt. Tasavägine mäng jätkus, aga 3.26 enne lõpuvilet tegi Liepaja 8:1 spurdi ning Tartu lootused olid kohtumise viimase minuti eel sisuliselt kustunud.

Torrance Rowe viskas võitjate kasuks 27 punkti. Andraz Kavas sai kirja 21 punkti ja 8 lauapalli ning Justin Lamont Johnson lisas 17 silma koos kolme lauapalli ja viie korvisööduga.

Arnas Velicka oli Tartu parim 24 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisööduga. Julius Kazakauskas tõi 17 silma ning 8 lauapalli. Kregor Hermet sai kirja 13 punkti ja 7 lauapalli ning Robin Kivi viskas 11 punkti.

BK Ogre – Rapla Avis Utilitas 84:77 (24:25, 23:17, 20:20, 17:15)

Ogre juhtis mängu esimesed seitse minutit, misjärel viis Sven Kaldre Rapla esimest korda 19:18 ette. Veerandaja külalised võitsidki Indrek Kajupanga kaugviske abil. Rapla pääses mõne minuti möödudes ka viie silmaga ette, aga võõrustajad tegid 8:2 spurdi ning poolajani külalisi enam juhtima ei lastud.

Kolmas veerandaeg kulges enamjaolt tasavägiselt, kuid samas õnnestus Ogrel ka mängukäiku arvestades turvalist vahet hoida. Rapla pääses kaks minutit enne viimast neljandikku kolme punkti kaugusele, kuid Janis Poznaks vastas lähiviskega. Rapla hoidis põnevust õhus ja 1.55 enne lõppu oli Ogre 78:75 ees. Lähemale aga enam ei pääsetud ning Rihards Zebergsi abiga otsustas Ogre 49 sekundit enne lõpuvilet mängu võitja ära.

Kristaps Dargais viskas Ogre kasuks 22 punkti ja kogus 8 lauapalli. Rinalds Sirsninš tõi 17 punkti ning jagas 9 korvisöötu. Edgars Lasenbergs lisas 13 ning Janis Poznaks 12 silma.

Hunter Mickelson tõi Rapla parimana 24 punkti ja 9 lauapalli. Indrek Kajupank sai enda nimele 15, Dominique Hawkins 14 ning Ronald Delph 11 punkti.

BK Ventspils – Tallinna Kalev/TLÜ 80:68 (23:22, 22:16, 19:17, 16:13)

Esimene veerandaeg kulges tasavägiselt, kuid 1.57 enne selle lõppu olid külalised 22:18 juhtima pääsenud. Ventspils vastas 5:0 spurdiga, aga Leemet Loik viis Kalev/TLÜ teise veerandaja alguses uuesti ette. Kaks minutit hiljem pääses Läti tippklubi 28:27 juhtima ning korra oldi juba kümne silmaga ees. Tallinlased vastasid aga 6:0 spurdiga ning puhkepausile mindi Ventspilsi 45:38 eduseisus.

Kolmanda veerandaja keskpaigaks oli Ventspilsi eduseis juba 14 punkti, kuid Damarcus Jamaal Harrisoni kaugvise aitas neljandaks veerandajaks vahe üheksale punktile vähendada. Kalev/TLÜ pääses veel kuue silma kaugusele, kuid Ventspils rebis seejärel uuesti eest ära. 2.50 enne kohtumise lõppu oli võõrustajate eduseis kümnepunktiline ning lähemale enam vastast ei lastud.

Ingus Jakovics viskas Ventspilsi poolelt 17 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis ka 6 resultatiivset söötu. Ronalds Zakis toetas omasid 16 punktiga, Aaron Westley Johnson lisas 12 punkti ja 8 korvisöötu. Mareks Jurevicus sai kirja 11 ning Janis Berzinš 10 silma ja 13 lauapalli.

Kalev/TLÜ parim oli Taylor Stafford 24 punktiga. Leemet Loik lisas 13 ning Damarcus Jamaal Harrison 10 silma. 7 punkti ja 10 lauapalli tõi Bamba Fall.

Betsafe Jurmala – Pärnu Sadam 89:93 (30:25, 28:11, 18:30, 13:27)

Mõlemad meeskonnad alustasid mängu korviderohkelt ning 30 punkti visanud Jurmala oli teise veerandaja alguseks pääsenud viie punktiga juhtima. Kui Pärnu ei saanud kaitset pidama eelmise kümne minuti jooksul, siis järgnevalt ei jooksnud ka rünnak. Jurmala viskas 28 silma, lasi külalistel tuua vaid 11 punkti ning poolajaks oli seega vahe koguni 22-punktiline.

Äärmiselt keerulisse seisu sattunud Pärnu ei andnud aga alla ja alustas tagasitulekut. 10:2 spurdiga vähendati kaotusseis 2.25 möödudes 14 punktile ja kuigi Jurmalal õnnestus uuesti 70:51 ette pääseda, vastasid pärnakas 12:2 spurdiga. Neljanda veerandaja alguseks oli kodumeeskonna eduseis siiski üpris turvaline, kümne punkti suurune. Viie minuti möödudes tabasid kaks järjestikust kaugviset Mihkel Kirves ja Saimon Sutt ning Kaspar Lootuse ja uue täienduse Demetre Riversi abiga oli Pärnu kaotusseis 88:89. Kui mängida jäi 1.43, viis Rivers külalised 90:89 ette ning eduseisu kasvatas veelgi Henri Wade-Chatman. Jurmalal enam vastuseid ei leidunud ja Rivers vormistas vabaviskest lõppskoori.

29 punkti ja 4 lauapalliga kerkiski Pärnu parimaks Demetre Rivers. Saimon Sutt lisas 19 silma ja 6 korvisöötu. Mihkel Kirves tegi kaksikduubli 14 punkti ning 11 lauapalliga.Henri Wade-Chatman lisas 13 punkti.

Jurmala poolelt viskas Lauris Blaus 17 punkti ning sai kätte 5 lauapalli. Kristaps Mediss lisas 16 ning Kristaps Plavnieks 13 silma. Võrdselt 11 punkti tõid Karlis Lasmanis ja Endru Davids Smits, kellest viimane kogus 7 lauapalli.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub homme, 16. detsembril üks mäng, kui Läti Ülikool võõrustab Valmiera Glass VIA meeskonda.