fbpx
Close

EELVAADE | Koefitsientide järgi oleks Cramo võit Astana ameeriklaste vastu pigem üllatus

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpallimeeskond peab pühapäeval VTB Ühisliigas hooaja kümnenda kohtumise, kui mängib võõrsil Kasahstani esiklubi Astanaga. Mäng algab Eesti aja järgi juba kell 11 hommikul ning otseülekannet saab vaadata nii Kanal12 kui Postimees.ee vahendusel.

Pühapäevased vastased väärivad teineteist, sest nii Astana kui Kalev asuvad liigatabelis esimeses pooles ja on liikumas play-offi kursil. Kasahhid paiknevad 5 võidu ja 3 kaotusega suisa viiendal ning kalevlased 4 võidu ja 5 kaotusega seitsmendal tabelireal. Olgugi et põhiturniirist on tänaseks mängitud umbes üks kolmandik, lahutab mõlemat meeskonda eelmise hooaja saldost vaid kaks võitu – Astana oli kümnes 7 võidu ja 17 kaotusega ning Kalev kaheteistkümnes 6 võidu ja 18 kaotusega.

Sarnaselt Kalevile suutis Astana tänavu võõrsil üllatada Krasnodari Lokomotiiv-Kubani (90:71), lisaks on nad suurest viisikust võtnud kodus Peterburi Zeniidi skalbi (93:91). “Lihtsurelike” vastu on Astana saldo 3-1 ja Kalevil 3-2.

Nii kurb kui see Kasahstani korvpalli üldseisu silmas pidades ka ei kõla, tugineb meie vastase mäng täielikult leegionäridel ehk kuuel ameeriklasel. Näiteks viimatises võidumängus Krasnodari üle viskasid viis mängul osalenud jänkit meeskonna 90 punktist suisa 88. Kasahstani korvpalli au hoidis üleval aga Venemaa päritolu Aleksander Žigulin, kes avaveerandil palli korvi alt sisse upitas. Tõsi, Žigulinile pole tegelikult põhjust liiga teha, sest keskmiselt viskab ta 9 punkti mängus ja on ainus kohalik mees, keda ameeriklaste keskel natukenegi märgata võib.

Kuuest ameeriklasest ainsana on meile Ühisliigast varasemast ajast tuttav Anthony Clemmons. 186-sentimeetrist tagamängijat võib pidada võistkonna kindlaks rünnakuliidriks, kelle keskmine punktisaak on kerkinud mulluselt 11-lt lausa 18-ni. Laupäeval ehk 15. detsembril sai kolmandat hooaega Astanas mängivast Clemmonsist muide Kasahstani kodanik ja ühtlasi koondislane. Astana uutest põhimeestest väärib ära märkimist esimest hooaega Euraasias palliv ääremängija J.J. O’Brien, kelle keskmised numbrid on 14 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu mängu kohta.

Astana kuues ameeriklane, tagamängija Stephen Holt liitus meeskonnaga detsembri alguses ja peaks Kalevi vastu tegema debüüdi. Varasemalt on Holt mänginud NBA tütarliigas, Hispaanias, Tšehhis ja Poolas.

Pärast Astanaga kohtumist ootab Kalevit sel kalendriaastal ees veel võõrsilmäng Krasnojarski Jenisseiga (22.12) ja suur aastalõpu kodumäng Moskva CSKA-ga (30.12).

Optibeti spordiennustuse koefitsientide järgi Cramole kerget mängu ei ennustata, kuna Eesti klubi võidu korral saaks raha tagasi 3,54-kordselt. BC Astana koefitsiendiks on 1,27. Seega Kalev/Cramosse uskujate jaoks on tegemist väga magusa võimalusega.

Kui toome välja ka händikäpi võimalused, siis võrdseks peetakse Optibetis tiimide võimalusi sellisel juhul, kui Kalev/Cramo saaks 7,5-punktilise edu. Ehk siis Cramo kuni 7-punktilisele kaotusele või teistpidi Astana vähemalt 8-punktilisele võidule panustamine tooks õige tulemuse korral raha tagasi 1,87-kordselt.

scroll to top